Ogólnopolski Tydzień Bezpiecznego Żeglarstwa 2015

Krajowy Tydzień Bezpiecznego Żeglarstwa nadchodzi w dobrej porze roku. Awarie mechaniczne są powszechne, szczególnie jeśli często korzystasz z łodzi. Oto kilka uwag przedpremierowych, które pomogą Ci podnieść swój poziom gry.

Miej wystarczającą ilość kamizelek ratunkowych dla osób na pokładzie. Istnieją różne rodzaje kamizelek ratunkowych do różnych czynności. Kampania Bezpiecznego Żeglarstwa to świetne źródło informacji, które pozwoli Ci określić, czy kamizelka ratunkowa jest dla Ciebie odpowiednia. Zwłaszcza dzieci powinny nosić kamizelki ratunkowe przez cały czas przebywania na pokładzie.

Sprawdź swoją kotwicę. Jeśli twój silnik zaburtowy się zepsuje, musisz zatrzymać dryf. Dopasuj kotwicę do swojego otoczenia i użyj Danforth do miękkiego dna lub kotwicy Navy do kamienistego dna.
Kotwica jechała. Użyj modelu siedmiu stóp liny kotwicznej na każdą stopę głębokości wody.

Miej torbę na zestaw ratunkowy. Spakuj wodoodporną torbę z flarami, gwizdkiem, lusterkiem, PFD, wodą, dodatkowym ubraniem (polar lub wełna zapewnia ciepło, gdy jest mokry) i kilkoma wysokoenergetycznymi batonikami.

Złóż plan pływania. Wiele ramp ma kapitanów portów, którzy akceptują plany pływania. Jeśli korzystasz z prostej rampy, takiej jak lądowanie w mieście, upewnij się, że ktoś zna Twój czas odlotu, miejsce docelowe i przewidywany czas powrotu.

Kilka opcji na każdą pogodę. Po wyjściu z doku może być jasny słoneczny dzień, ale zmiana kierunku wiatru może spowodować szybką zmianę pogody. Zastanów się nad obszarami, które zapewniają ochronę przed wiatrem, deszczem lub piorunami/piorunami.

Kanały radiowe. Chociaż fajnie jest słuchać rozmów na Channel 68, pamiętaj, aby monitorować swój kanał WX co kilka godzin. Śledząc przesuwające się fronty lub zmiany kierunku wiatru, zachowasz bezpieczeństwo, wyprzedzając zakręt.

Spraw, aby ten sezon był taki, który zapamiętasz, a jednym ze sposobów na to jest zachowanie bezpieczeństwa podczas żeglowania. Aby uzyskać inne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, spójrz na naszą listę kontrolną bezpieczeństwa łodzi


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *