Odpocznij i przeładuj

Istnieje zaskakująca ilość strategii w wielodniowych połowach turniejowych. Nie wystarczy znaleźć dobre miejsce z rybami współpracującymi; musisz znaleźć pięć mocnych basów na 3 lub 4 dni do zważenia. Może to oznaczać częste przejażdżki łodzią w celu zlokalizowania większej liczby miejsc lub jeśli połowy są tak dobre zarówno pod względem ilości, jak i jakości, wędkarz może spróbować zarządzać tą lokalizacją przez całe wydarzenie.

Kiedy złapiesz dużą rybę, chcesz złapać kolejną. I kolejny. W końcu ryba może przestać gryźć i musisz spróbować nowego obszaru. Czasami łowienie ryb przyciąga więcej ryb do tego obszaru; czasami aktywność straszy inne ryby. Wiele zależy od takich czynników jak głębokość, pokrycie i pora roku.

Oto, jak niektórzy profesjonaliści zarządzają swoimi gorącymi obszarami połowowymi, nie tylko w ciągu dnia, ale podczas kilkudniowych wydarzeń. Ta świadomość aktywności ryb może pomóc również wędkarzom rekreacyjnym, a nawet początkującym.

Profesjonalny wędkarz FLW, Dave Wolak, bierze pod uwagę zmiany sezonowe i zawsze szuka miejsc, w których ponownie ładuje się bas, a nie tam, gdzie ryby odpływają. Jeśli zawodowy wędkarz Richard Howes znajdzie takie miejsce, może nigdy go nie opuścić. Pozostałby w tym obszarze, aby nie stracić go na rzecz innych wędkarzy turniejowych, którzy mogliby się wprowadzić. Ale nie łowiłby przez cały czas, może zjadłby kanapkę i pozwolił odpocząć miejscu. Kevin VanDam wygrał swój trzeci Bassmaster Classic, nie opuszczając małej zatoczki przez 3 dni.

Jeśli zawodowiec Richard Howes znajdzie gorący punkt, może nigdy go nie opuścić.

Chris Lane, były mistrz Bassmaster Classic, mówił o specjalnych obszarach w Lake Guntersville, które były małe, „mniej więcej wielkości dwóch stołów obiadowych”. Oszacował godzinę odpoczynku dla tych wspaniałych miejsc do wędkowania. Ale ten czas zależy. Powiedział, że w pewnym sensie musi to „poczuć”.

Czas przeładowania wędkarza Bassmaster Elite, Todda Fairclotha, wynosi około 30 minut, zwłaszcza jeśli nadal łowi w tej samej okolicy. Podejmując decyzję o pozostaniu, wyjeździe lub powrocie, Bill Lowen bierze pod uwagę „okna” możliwości, takie jak zmiany temperatury, wiatru lub zachmurzenia. Randy Howell, zwycięzca tegorocznego Bassmaster Classic, łowił na tym samym obszarze przez wszystkie trzy dni, ale tak naprawdę nie znalazł szczęśliwego brania aż do ostatniego dnia, być może dlatego, że woda nadal się nagrzewała i była przezroczysta.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *