Obóz Ryba w Stawie

Jeśli planujesz obóz tego lata, nie zapomnij o wędkach. Prawdopodobnie będziesz biwakować w pobliżu wody, takiej jak jezioro, rzeka lub strumień, a to oznacza dobrą okazję do wędkowania. I upewnij się, że ty i twoje dzieci nie przeoczycie tego małego stawu w pobliżu obozu.

Oto kilka powodów, dla których warto łowić w stawie:

  1. Stawy są płytsze niż jeziora, a przez to bardziej produktywne. W sezonie szybko się nagrzewają, a ponieważ światło słoneczne dociera do dużej części dna, powstała w ten sposób roślinność wodna i plankton są świetnym początkiem łańcucha pokarmowego. W miarę wzrostu roślinności w trakcie sezonu weź pod uwagę zestawy bez chwastów i przynęty na powierzchnie, takie jak żaby.

  2. Ponieważ stawy są mniejsze, możesz pokryć większą część wody i mieć większą szansę na zarzucanie ryb. Te ryby nigdzie się nie wybierają. Tylko od Ciebie zależy, jakie przynęty lub przynęty chcą. W zależności od presji wędkarskiej na tym stawie może być konieczne pokazanie rybie „coś innego”. Rozważ na przykład rzucanie mniejszych lub większych niż przeciętne przynęt.

  3. Stawy są „przyjazne dla użytkownika”. W większych zbiornikach wodnych wydaje się, że ryby mają okresy, w których są „włączone” lub „wyłączone”. Jednak ryby stawowe prawie zawsze współpracują. Stawy są doskonałym miejscem do wędkowania dla dzieci. Wyposażony w puszkę nocnych pełzaczy lub koników polnych, sukces jest prawie gwarantowany.

Łowienie w stawie może być tak skuteczne, że zarządzanie i utrzymanie równowagi może być trudne. Na przykład, jeśli kilka topowych drapieżników zostanie usuniętych z systemu, może to skutkować wieloletnim karłowatością samogłów. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym rozwiązaniem jest złapanie i wypuszczenie, ale w zależności od stawu, kilka błękitnoskrzeli prawdopodobnie nie zostanie długo pominiętych w tym produktywnym stawie.

Czy staw jest Twoim ulubionym miejscem do łowienia ryb? Sprawdź ostatnio wydane w 2015 r. 100 najlepszych miejsc do łowienia ryb i łodzi, aby wybrać miejsce do odwiedzenia, udostępnij ten post znajomym i przypomnij im o odnowieniu lub zdobyciu ich licencja wędkarska przed biwakowaniem w pobliżu możliwości połowowych.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *