Nowa „wizja” pomagająca rozwijać się różnym młodym talentom jeździeckim

 • Osiąga się WIELKIE postępy w zakresie poprawy równości, różnorodności i integracji (EDI) w świecie jeździectwa, ale należy zrobić – i jest – zrobić więcej.

  H&H poinformował o pracach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wyścigach i szeroko pojętym przemyśle, a także w innych obszarach działalności rolniczej i wiejskiej.  Sandra Murphy, która założyła BAME Equine and Rural Activities Focus Group (BERF), powiedziała H&H jej członkowie ciężko pracowali za kulisami, w tym z uniwersytetami i szkołami wyższymi oferującymi podobne kursy, oraz nad wizją Sandry dotyczącą centrum BRAce, oferującego możliwości utalentowanym młodym jeźdźcom z niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

  „Napisałam propozycję centrum trzy lata temu i pewne rzeczy się w niej zmieniły, ale nie koncepcja” – powiedziała.

  Sandra wyjaśniła, że ​​centrum ma być kolejnym krokiem dla jeźdźców, z których wielu mogło uczyć się w śródmiejskich szkołach jeździeckich, ale musi przejść dalej, aby zdobyć doświadczenie na wyższym poziomie.

  „Nie chcemy zabierać ich do elitarnego poziomu, ponieważ nie możemy tego zrobić” – powiedziała. „Ale możemy je na przykład przenieść ze skoków 70 cm lub ujeżdżenia przed zawodami do skoków na 1,10 m lub jazdy w szkole podstawowej. Nie chodzi tylko o doświadczenie w zawodach, które muszą mieć, aby przejść na wyższy poziom, to wszystko, a my spróbujemy wypełnić tę lukę.

  Sandra powiedziała, że ​​odbyła spotkania z brytyjskim jeździectwem, a jej rada podarowała czas jednemu ze swoich specjalistów ds. rozwoju biznesu. Plan jest taki, aby stworzyć firmę działającą na rzecz społeczności lokalnej, która będzie prowadzić i zapewnić finansowanie centrum, a następnie rozpocząć krótsze kursy. Sandra powiedziała, że ​​lokalna szkoła również zgodziła się zaangażować, a długofalowym celem jest wdrożenie projektu w całym kraju.

  „To wizja i nadal jest taka, ale teraz może zacząć iść naprzód” – powiedziała, dodając, że została również mianowana powiernikiem Pony Club i doradcą EDI.

  „Ogólnie rzecz biorąc, wszystko zaczyna się zmieniać” – powiedziała. „Wkładamy dużo wysiłku, ale potrzebna jest spójność, ponieważ wszystko jest trochę rozdrobnione.

  „Jestem pierwszą czarną osobą w zarządzie Pony Club, ale nadal często jestem jedyną czarną osobą na imprezach. Rzeczy nie zmieniają się na wszystkich poziomach, ale to wymaga czasu. Poprosili nas o zrobienie sesji zdjęciowej na ich stronę „dołącz do nas” i zabraliśmy 15 członków Pony Club z mniejszości etnicznych i świetnie się bawiliśmy. Dostali wiele zdjęć i nakręcili fantastyczny film, a niektóre z nich wykorzystują do odświeżenia strony internetowej.

  „W innych witrynach wciąż jest niewiele przedstawicieli młodych Czarnych wykonujących tę pracę; chcemy pracować z organizacjami i markami, aby robić postępy.

  „Muszę to teraz naciskać, jakbym tego nie robił, zajmie to lata, zanim piłka zacznie się toczyć, ale nie możemy tego zrobić sami; potrzebujemy wsparcia.”

  Ashleigh Wicheard, jeździec roboczy dla Neila Mulhollanda, został nominowany do nagrody Equipe momentu roku i inspiracji HorseDialog w kategoriach roku w 2022 roku H&H nagrody za zdobycie Magnolia Cup w Goodwood.

  Przed wyścigiem Ashleigh ujęła kolano, a wszystkich 11 jej kolegów dżokejów poszło w jej ślady.

  Wieloletnia aktywistka na rzecz zwiększenia różnorodności w jeździectwie powiedziała, że ​​chociaż jej obecność na padoku w dni wyścigów to dobry początek, to była to okazja, której nie można przegapić.

  „Fakt, że inni zrobili to ze mną, sprawił, że cały obraz był o wiele potężniejszy” – powiedziała H&H. „Gdybym to był tylko ja, a myślałem, że może, nie odniosłoby to tego samego efektu. W tym składzie byli ludzie ze wszystkich środowisk, co stworzyło potężny wizerunek, do którego każdy mógł się odnieść”.

  Ashleigh powiedziała, że ​​wydaje się, że w wyścigach podejmowanych jest więcej działań i że więcej czasu poświęca się na rozważenie EDI, a „więcej ludzi jest chętnych do słuchania”.

  „Ludzie zdają się akceptować, że istnieje problem, co jest wspaniałe, ponieważ oznacza, że ​​jest to uznawane” – powiedziała. „Nie jestem tak świadomy jeździectwa jako całości, ale wydaje się, że w mediach jest więcej reprezentacji”.

  Ashleigh wierzy, że jedną rzeczą, która może pomóc, jest nieświadomy trening uprzedzeń dla większej liczby organizacji jeździeckich i osób takich jak trenerzy.

  „Jeśli ludzie na szczycie mają pewne przekonania, filtrują” – powiedziała. „Mój przyjaciel zapytał, czy przyszedłbym porozmawiać z młodymi ludźmi i powiedziałem dobrze, ale nie mów im, co robię, a poproszę ich, aby zgadli, i gwarantuję, że konie wierzchowe nie zostaną zasugerowane . To prowokujące do myślenia ćwiczenie, które moim zdaniem pomoże”.

  Dyrektor generalny Pony Club, Marcus Capel, powiedział H&H to „naprawdę ekscytujące” mieć Sandrę na pokładzie.

  „Pomaga nam rozwijać naszą strategię EDI, a pierwszymi krokami jest upewnienie się, że nasze obrazy reprezentują zróżnicowaną grupę członków” – powiedział. „Sesja zdjęciowa z udziałem uczestników była wspaniałym, pełnym zabawy dniem. Uzyskane obrazy i wideo są wykorzystywane w naszych obecnych i przyszłych materiałach marketingowych, ponieważ promujemy organizację jako bardziej dostępną i różnorodną.

  „Przed nami długa droga, ale bycie proaktywnym i posiadanie Sandry na pokładzie to świetny pierwszy krok. Jako były dyrektor, pasjonuję się dostępnością, integracją i różnorodnością, i jestem zachwycony, że kierujemy The Pony Club we właściwym kierunku”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *