Nocna wyprawa wędkarska: to samo miejsce, różne wyniki

Jeśli szukasz nowych miejsc do łowienia ryb, wypróbuj swoje regularne łowiska… po ciemku. Nocna wyprawa wędkarska to zupełnie nowa gra w piłkę. Gdy większość twojego wzroku jest utrudniona, inne zmysły, takie jak dotyk/dotyk i słuch, muszą go wzmocnić.

Oto trzy powody, dla których warto spróbować nocnej wyprawy wędkarskiej:

  1. Mniejsza presja wędkarska. Jeśli omijałeś miejsce, ponieważ w ciągu dnia jest ono ramię w ramię, prawdopodobnie znajdziesz znacznie mniejszy tłum podczas wyprawy wędkarskiej w nocy. W ostatnim wydaniu magazynu Bassmaster, Elite Series Pro Jason Williamson podzielił się, że jego preferowane 3-godzinne okno letniego łowienia okoni to noc z powodu „mniejszego ruchu łodzi i niższych temperatur”.

  2. Różne ryby. Możesz zauważyć, że na imprezie pojawiają się większe ryby. Nawet na obszarach o dużej presji w ciągu dnia, duże okonie lub pstrągi potokowe mogą teraz czaić się i uderzać pewnie. W swojej książce Rising Trout Charles K. Fox napisał: „wydaje się, że po prostu nie wierzą, że w tym czasie jakikolwiek rybak chce ich oszukać”. Niektóre gatunki, takie jak sum i sandacz, mogą wydawać się nieobecne w ciągu dnia, ale stają się dominującymi gatunkami, gdy słońce schowa się poniżej horyzontu.

  3. Czysta adrenalina. Jakby łowienie ryby nie było wystarczającym podekscytowaniem, teraz pojawia się dodatkowa tajemnica, co może szarpać na końcu twojej żyłki w ciemności. I czy to był pancernik w liściach za mną, czy to coś większego? Przynęty topwater miotane po powierzchni podczas nocnej wyprawy wędkarskiej mogą być straszne.

Kiedy wyruszasz na wyprawę wędkarską w nocy, zachowaj bezpieczeństwo. Zaproś przyjaciela lub przynajmniej daj znać komuś, dokąd się wybierasz, nawet jeśli miejsce to jest znajome w ciągu dnia. Weź latarkę i kopię zapasową. I jeszcze jedna kopia zapasowa. Spray na owady może mieć kluczowe znaczenie w walce z irytującymi owadami, ale unikaj jego kontaktu z rękami i dodawania niepożądanego zapachu do przynęty. Bądź cierpliwy i nie spiesz się z ruchem ani rzucaniem. I nie zapomnij zauważyć gwiazd, żab drzewnych i świetlików, które robią wszystko, aby dodać atmosferę.

Czy wybrałeś się na wyprawę wędkarską w nocy? Jeśli tak, co złapałeś? Sprawdź naszą interaktywną mapę innych wspaniałych miejsc do łowienia ryb w Twojej okolicy!


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *