Niestandardowe hot rody

Święta dobiegły końca i mam nadzieję, że otrzymałeś prezenty związane z wędkarstwem. Moje dzieci otrzymały zestaw przynęt wędkarskich, a ja nową żyłkę. Wiem też, że kilku szczęśliwych wędkarzy znalazło niestandardową wędkę pod lub opartą o swoją choinkę.

Czym w ogóle jest wędka niestandardowa?

Mike’a Woodwarda z Niestandardowe wędki Woody’s wyjaśnił, że zaczyna z wędką „pustą”. To tylko gołe, proste wędki, których długość i akcja zostały starannie dopasowane do potrzeb wędkarza. Niektóre modele mają nawet zarejestrowane numery seryjne i dożywotnią gwarancję.

Na co dzień Mike jest licencjonowanym fizjoterapeutą, specjalizującym się w rehabilitacji sportowej. Wydaje się więc właściwe, że jedną z pierwszych rzeczy, jakie robi z tym blankiem, jest zlokalizowanie „kręgosłupa” wędki. Podczas wytwarzania wydrążonego półwyrobu jedna strona jest nieco sztywniejsza niż druga. Umieszczenie przelotek wzdłuż tego grzbietu zapobiega skręcaniu się wędki. Dzięki praktyce konstruktorzy wędek mogą znaleźć kręgosłup po sposobie, w jaki się wygina, ale Mike używa również precyzyjnych instrumentów w swoim rzemiośle, takich jak wykrywacz kręgosłupa i laser.

Oprócz dodania przelotek, które mogą być mikroprzelotkami lub standardowymi, możesz wybrać rodzaj rękojeści do swojej niestandardowej wędki, np. dzieloną lub prostą, z materiału wykonanego z korka lub gęstego, piankowego materiału. Możesz określić typ mocowania haka (miejsce, w którym nacinasz uzbrojony hak na pręcie) i lokalizację. Następnie możesz wybrać kolory lub wzór uchwytu i wędki, a nawet kolor przelotek. Mike często spełnia prośby o dodanie do swoich kreacji kolorów ze szkoły wyższej.

Tworzenie niestandardowych wędek pomaga Mike’owi zająć się czymś „podejrzanym” podczas długich zim w Pensylwanii. Zajmuje mu to około 15-20 godzin na wędkę, ale z suszeniem i tym podobnymi na różnych etapach, około 2 tygodni. Sprawia mu satysfakcję, gdy wędkarze turniejowi łowią basy, a jego tata łapie dużego szczupaka na wędkę wykonaną własnoręcznie przez niego zrobioną.

Twoja wędka będzie z Tobą przez niektóre z najbardziej pamiętnych chwil w Twoim życiu. Całkowicie wymyślony, niestandardowy hot rod w twoich rękach może zwiększyć przyjemność. Możesz nawet dodać trochę stylu do starych wędek ze swojej kolekcji.

Dostałeś lub dałeś wędkę na święta? Jeśli tak, czy był dostosowany?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *