Niedźwiedzie przy karmniku dla ptaków

Notatka Ptaka®

Niedźwiedzie przy karmniku dla ptaków

Napisane przez Conora Gearina

To jest BirdNote.

[American Black Bear growl]

W krainie niedźwiedzi jedzenie pozostawione na zewnątrz lub odkryte kosze na śmieci mogą stać się nieodpartym celem dla niedźwiedzi szukających szybkiej przekąski. Ale nawet jeśli odłożyłeś jedzenie dla ludzi, nie zapomnij o karmnikach dla ptaków.

[American Goldfinch calls]

Niedźwiedzie to zwierzęta wszystkożerne, które jedzą różnorodne pożywienie. Jagody, owady i korzenie stanowią dużą część diety amerykańskiego niedźwiedzia czarnego, a kilka łapek karmy dla ptaków byłoby idealnym dodatkiem do menu.

[American Black Bear panting]

Oznacza to, że jeśli mieszkasz wśród niedźwiedzi, karmniki dla ptaków powinny być dostępne tylko przez część roku. Departament Ochrony Środowiska Stanu Nowy Jork zaleca zdejmowanie karmników dla ptaków między 1 kwietnia a 30 listopada, kiedy niedźwiedzie czarne są najbardziej aktywne.

I nie martw się, że ptaki będą głodne — ptaki mają obfite źródła pożywienia w cieplejszych miesiącach, kiedy owadów jest pod dostatkiem, więc i tak bardziej doceniają karmnik dla ptaków zimą. W tym momencie niedźwiedzie wracają do swoich nor, a karmniki mogą wrócić na górę.

[American Goldfinch calls]

Dla BirdNote nazywam się Michael Stein.

Wsparcie dla BirdNote zapewniają Jim i Birte Falconer z Seattle w stanie Waszyngton oraz hojni słuchacze z całego świata.

###

Starszy producent: John Kessler
Dyrektor treści: Allison Wilson
Producent: Mark Bramhill
Producent zarządzający: Conor Gearin
Odgłosy ptaków dostarczone przez The Macaulay Library of Natural Sounds w Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, Nowy Jork. American Goldfinch ML 225079721 nagrany przez Andrew Spencera.
Dźwięk dyszącego amerykańskiego czarnego niedźwiedzia z atlasu akustycznego MSU. Nagrany przez Jeffa Rice’a/Montana State University.
Motyw BirdNote został skomponowany i zagrany przez Nancy Rumbel i Johna Kesslera.
© 2022 BirdNote Listopad 2022
Narrator: Michael Stein

ID# niedźwiedzie-01-2022-11-16 niedźwiedzie-01

Bibliografia:
https://www.dec.ny.gov/animals/94709.html

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *