Niech świeci

Jako dziecko niektóre z moich ulubionych zabawek posiadały magiczną zdolność świecenia w ciemności. Chyba niewiele się zmieniło.

Świecące w ciemności przynęty można znaleźć w różnych formach, od miękkich tworzyw sztucznych po łyżki. Jedną z moich ulubionych metod łowienia jest rzucanie świecącą błystką tuż przed wschodem słońca do ujścia dopływu jeziora Erie i przygotowanie się na uderzenie stalowego łebka. Dziś rano w Pensylwanii było 3 stopnie, więc niedługo będę kucał nad dziurą w lodzie, tańcząc maleńkie świecące w ciemności miękkie plastikowe pędraki w ciemnych głębinach pokrytego śniegiem jeziora.

niesamowity Spoon Jig

Oto wskazówka, jeśli chcesz wypróbować te świecące w ciemności cuda: Spróbuj naładować je latarką. Jeden ze znanych mi wędkarzy używa lampy błyskowej z aparatu do szybkiego, mocnego ładowania. Wskazówka: Odwróć wzrok i uderz w przynętę światłem pod płaszczem lub kamizelką wędkarską. Nie chcesz niepokoić ryb swoją obecnością ani oślepiać się na kilka minut.

Na prezenty świąteczne w zeszłym roku oddałam parę Rapali”Ładowanie N świeci”. Kupiłem też dla siebie, wiesz, do „celów badawczych”. Są to etui, które ładują przynęty i mają kształt etui na okulary przeciwsłoneczne. Wrzuć przynętę do środka, zamknij pokrywę i naciśnij przycisk na kilka sekund, aby uzyskać solidny ładunek. Stojąc w ciemnym, bardzo zimnym jeziorze, mniej więcej co 10 rzutów odpalałem najmniejsze na świecie solarium. Brak linii bikini. Brak opalenizny farmera.

MingsTuna Noc

Łowienie w ciemności może być wystarczająco trudne, rzucanie ze słuchu i ulga słysząc plusk. Może jednak przynieść znakomite rezultaty. Presja połowów jest mniejsza w ciemności. A zimą znaczna część ugryzienia to ugryzienie „reakcyjne”. Trochę niesamowitego blasku, który trzepocze, to jeden z dobrych sposobów na wywołanie reakcji.

stalowygłowiec.jpg


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *