– Nie wykluczaj staruszków! 28-letnia klacz „kieszonkowa” i 75-letnia jeźdźca zdobywają tytuł mistrza kraju

 • Zawodniczka, która zdobyła krajowy tytuł TREC na swoim 28-letnim kucyku z New Forest, zachęcała innych „nie wykluczaj starszych!”

  Mary Weston miała na myśli swoją klacz Cape Clear Casey, z którą wygrała klasę indywidualną poziomu 2A, jedną z wielu weteranek, które zwyciężyły w czempionacie 2022, a sama Mary miała 75 lat, kiedy odniosła zwycięstwo. Zawody TREC składają się z trzech faz: bieg na orientację, kontrola chodu i przeszkód. Zwycięża kombinacja lub para w klasie par, która ma najwięcej punktów.  Pierwszym kucykiem Mary był także New Forest – „Moja mama, pobłogosław ją, kupiła czterolatka i nauczyła mnie jeździć i wspierać na kucyku w tym samym czasie” – i od 1999 roku startuje w TREC. kupiła Casey siedem lat temu, po tym, jak straciła swojego walijskiego cob Jacka.

  „Obie moje córki myślały, że zwariowałem, ponieważ miała 21 lat i 13,2 godziny; myśleli, że odbiłam się od Jacka, ale okazało się, że była to wspaniała decyzja” – powiedziała Mary H&H. „Jest urocza i prawdziwa kieszonkowa rakieta. Uwielbia polować – lub lubiła, dopóki nie stwierdziłam, że to dla mnie za szybko i nie daję sobie już rady – i jest po prostu bardzo miłą osobą. Trafiła do TREC jak kaczka do wody.

  Mary i Casey udali się na mistrzostwa krajowe TREC GB w Higher Counthill Farm w Oldham (13-14 sierpnia) po tym, jak nie był to ich najbardziej udany sezon.

  „W tym roku brałem udział w pięciu konkursach i przegrałem w trzech!” – powiedziała Mary. „Więc powiedziałem, że narodowy będzie naszym łabędzim śpiewem i nikt nie był bardziej zaskoczony niż ja pod koniec biegu na orientację, gdy okazało się, że prowadzę z pewną przewagą”.

  Zdjęcie autorstwa Chrisa Gibsona Photography

  Drugi dzień to test kontroli chodu – „korytarz” o szerokości 150 cm i długości 150 m, po którym Mary i Casey musiały jak najwolniej galopować i iść tak szybko, jak to możliwe – za nim czekało 16 przeszkód, m.in. rów i labirynt słupów. Punkty są tracone na przykład za dotknięcie kijków w labiryncie, a przyznawane są za pokonanie tej przeszkody w kłusie, a nie w stępie. A kiedy wyniki z dwóch dni zostały sfinalizowane, Mary i Casey wyszły na prowadzenie.

  „TREC dotyczy więzi między tobą a twoim koniem; nie można kupić zrobionego konia TREC — powiedziała Mary. „Koń musi ci ufać i rozumieć, o co prosisz, a to w dużej mierze test jeździectwa.

  — To była moja indywidualna łabędzi śpiew, chociaż nadal będę tańczyć w parach — powiedziała Mary. – Zasłużyła na swoje pręgi.

  „TREC to piękny sport i odwiedzasz wspaniałe miejsca, ale potrzebuję bezpieczeństwa kogoś innego ze mną, abym się nie zgubił!”

  Casey będzie teraz miała łatwiejszą zimę, powiedziała Mary, dodając, że jej zwycięstwo, a także fakt, że mistrzostwo kraju czwartego poziomu przypadło 23-letniemu Bradleyowi z Jackie Bennet, a jedną ze zwycięzców par drugiego poziomu była Judy Clarke. na Rusty, lat 26, pokazuje, że weterani wciąż mają wiele do zaoferowania.

  “Nie wykluczaj starszych!” powiedziała.

  Może Cię również zainteresować:

  Jeśli szukasz czegoś nowego do wypróbowania ze swoim koniem w tym roku, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Sara Walker

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *