Nie przestawaj teraz! Zalety letniego karmienia ptaków

Jeśli byłeś w pobliżu karmienia ptaków przez dłuższy czas, prawdopodobnie słyszałeś stare powiedzenie: „Nie karmię ptaków latem, ponieważ tego nie potrzebują!”

Cóż, jeśli „nie potrzebują tego”, z pewnością to uwielbiają!

Może powinniśmy zapytać ptaki, czy chcą, abyśmy przestali je karmić tego lata.

Prawdopodobnie powiedzieliby nam, że lato jest w rzeczywistości najbardziej zaludnionym okresem ptaków w większości Ameryki Północnej i wbrew staremu powiedzeniu, ostatnie badania pokazują, że lato jest najbardziej obfitym okresem, w którym ptaki odwiedzają karmniki. Karmienie ptaków latem faktycznie zapewnia im wiele korzyści… a także Tobie.

Gdyby mogły przeczytać wyniki badań, ptaki podzieliłyby się tym, że udokumentowano, że dostęp do niezawodnego źródła uzupełniającej żywności, bogatej w białko, tłuszcze i wapń, ułatwia wyższe wskaźniki powodzenia gniazdowania. I tak, wiele ptaków gniazduje dobrze późnym latem… Pomyśl o ptakach niebieskich, szczygłach, kardynałach, rudzikach i innych.

Ponadto z pewnością wspomnieliby, że jest to dla nich bardzo korzystne podczas ich wymagającej wymiany piór po zagnieżdżeniu (pierzanie). Ten wielotygodniowy proces zrzucania i hodowania nowego zestawu piór wymaga w diecie więcej białka i energii (tłuszczów) niż o każdej innej porze roku.

Jeśli chodzi o nas, kto naprawdę chciałby przegapić letni spektakularny pokaz pięknych kolibrów, kolorowych wilg, wspaniałych szczygli, muzycznych strzyżyków, wesołych niebieskich ptaków, krzepkich dzięciołów i zawsze zabawnych wybryków pisklęta, które próbują opanować karmienie z naszych karmników ?

Karmienie ptaków latem przynosi bogactwo nowych ptaków do twojego podwórka, z interesującymi zachowaniami, które możesz obserwować i cieszyć się. Ta duża obsada ptasich postaci w twoich letnich karmnikach będzie ubrana w najlepsze upierzenie hodowlane, gotowe zapewnić ci godziny zabawy podczas karmienia ptaków.

Więc połóżmy stare wyrażenie do łóżka!

Zadbaj o to, aby Twoje ptaki były szczęśliwe i zdrowe, utrzymując latem pełne karmniki. W rzeczywistości rozważ ulepszenie swojej gry o produkty takie jak nasze Wild Birds Unlimited Nesting SuperBlend® lub Nesting SuperBlend Seed Cylinders. Oba zostały specjalnie opracowane, aby zapewnić wszystkie białka, tłuszcze i wapń potrzebne do wspierania czynności gniazdowania i linienia twoich ptaków.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z odcinkiem WBU Nature Centered Podcast, „Nie przestawaj teraz! Zalety letniego karmienia ptaków”. Nasi gospodarze, John i Brian, pokażą Ci, jak tego lata przyciągnąć najróżniejsze ptaki do swojego podwórka.

Post nie przestawaj teraz! Korzyści z letniego karmienia ptaków pojawiły się najpierw w Wild Birds Unlimited.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *