„Nie bawi się dobrze z innymi”

Kilka paczek miękkich tworzyw sztucznych połączono w jedną paczkę i wszyscy się dogadali…

Miękkie tworzywa sztuczne są dostępne w oszałamiającej gamie kolorów, zapachów, kształtów i rozmiarów. Różnią się także składem. W torbach wędkarskich mam kilkadziesiąt opakowań. Próbując zwiększyć efektywność wędkowania i zrobić więcej miejsca na bagaż na tak potrzebne wakacje, skonsolidowałem niektóre z tych paczek w torbę „rzeczną” i torbę „jeziorową”.

Kilka tygodni później odkryłem, że niektóre miękkie tworzywa sztuczne najwyraźniej stopiły się razem i nie sądzę, aby winne było ciepło. Od lat mam kilka miękkich plastikowych przynęt razem bez problemu, ale od czasu do czasu jest kilka, które wydają się „nie dogadywać”.

Ale ta konkretna kombinacja miękkich tworzyw sztucznych miała pewne „problemy”.

Były chwile, kiedy miękkie tworzywa sztuczne stopiły się nawet w tacce pudełka na sprzęt lub przykleiły się do sąsiednich woblerów lub ich opakowania. Nowa przynęta River 2 Sea Dahlberg Diver Frog ma etykietę ostrzegawczą, że „ta przynęta i komponenty nie mogą być przechowywane z innymi plastikowymi przynętami”. Nie mogę się doczekać, aż wypróbuję tę przynętę, ale trzymam ją w zajmującym dużo miejsca opakowaniu do czasu, kiedy będę drwił z wielkogębowego bassa.

Oto kilka wskazówek dotyczących przechowywania miękkich plastikowych przynęt:

● Jeśli łączysz miękkie tworzywa sztuczne, spróbuj najpierw na małą skalę.

● Trzymaj podobne kolory razem na wypadek, gdyby kolory się rozchodziły. (Chyba że uważasz, że ryby szukają bardziej psychodelicznego wzoru przynęty.)

● Przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego iw oryginalnych torebkach tak długo, jak to możliwe.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *