Nauka śpiewania od kosa

Notatka o ptakach®

Nauka śpiewania od kosa

Ze scenariuszem Conora Gearina

To jest Ptasia Notatka.

[Red-winged Blackbird song]

Autor Ray Young Bear ma specjalną więź z czerwonoskrzydłym kosem na swoim podwórku na ziemi Meskwaki Nation w stanie Iowa.

Ray Young Bear: Red-winged Blackbird jest bardzo przyjazny i to pierwszy raz w moim życiu. Poprosiłem o to w Meskwaki, [speaks in Meskwaki] Mam tu trochę jedzenia, proszę czekać. A ptak posłucha. A potem, wiecie, po prostu wezmę karmę dla ptaków, a on ją zabierze i odleci. I to jest pierwszy raz w moim życiu od 71 lat, kiedy ptak podszedł do mnie tak blisko.

Ale to nie pierwszy raz, kiedy wchodzi w interakcję z tymi ptakami. Wiele lat temu, kiedy trenował swój śpiew, Ray Young Bear wziął od kosów swego rodzaju lekcję śpiewu.

Ray Young Bear: Aby doskonalić swoje umiejętności muzyczne — jestem śpiewakiem Native Songs — wychodziłem w teren, daleko donikąd i krzyczałem z płuc z gardłem. A często ptakami, które słyszałem w lesie, były czerwoni. A ja ich słuchałem i starałem się naśladować ich śpiew.

[Red-winged Blackbird song]

Mają najbardziej skomplikowaną piosenkę na świecie — wysokie tony i niskie tony, a potem się wygładza, a potem znów zaczyna bić. I używałem czerwonoskrzydłych kosów w moim samokształceniu muzycznym. I odegrali kluczową rolę w rozwinięciu mojego głosu do poziomu, w jakim jest dzisiaj.

[Ray Young Bear singing in Meskwaki]

Dowiedz się więcej o muzyce i pisaniu Raya Young Beara na naszej stronie internetowej BirdNote dot ORG. Jestem Ariana Remmel.

[Red-winged Blackbird song]

###

Starszy producent: John Kessler
Dyrektor ds. treści: Allison Wilson
Producent: Mark Bramhill
Producent zarządzający: Conor Gearin
Dźwięki ptaków dostarczone przez The Macaulay Library of Natural Sounds w Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, New York. Czerwonoskrzydły kos ML 209310 nagrany przez Julię Ferguson.
Temat BirdNote został skomponowany i zagrany przez Nancy Rumbel i Johna Kesslera.
© 2022 BirdNote listopad 2022
Narrator: Ariana Remmel

ID# youngbearr-02-2022-11-07 youngbearr-02

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *