Nauka rzucania z łodzi

Gdy zabierasz początkującego wędkarza na ryby na łódź, na przykład w charakterze mentora lub w dzień wolnego wędkowania, oto kilka rzeczy, którymi warto się podzielić:

1) Jedną z największych zalet łowienia z łodzi jest to, że zbliżasz się do ryby. Czasami możesz nawet znaleźć się bezpośrednio nad rybami. Długie, mocne rzuty mogą nie być konieczne. Pomocne będzie również ukradkowe podejście. Zachowaj głośne głosy na uroczyste „Yee-ha!” po wylądowaniu tego dużego.

2) Weź pod uwagę stabilność łodzi podczas zarzucania i wyładunku ryb. Łodzie pontonowe są zdumiewająco stabilne, pozwalając na swobodę poruszania się, ale sprawiają, że wszyscy siedzą w tym kajaku.

3) Ustaw początkującego wędkarza z przodu łodzi. Pomoże ci to mieć ich na oku (patrz punkt 4). Mogą potrzebować pomocy przy montażu, odhaczaniu lub przy okazji zrobienia zdjęcia. Dodatkowo przód łodzi prawdopodobnie oferuje im pierwszy wybór celów do rzucania.

4) Wszyscy wędkarze na łodzi muszą rozwinąć świadomość innych osób na tej pływającej wyspie. Podczas rzucania należy zachować duży odstęp z tyłu, aby uniknąć splątania, odłamania przynęty i uszu.

5) Jeśli odstępy są ciasne, jak na kajaku tandemowym, technika rzutu z ramienia bocznego jest znacznie bezpieczniejsza niż z góry. Ponadto delikatne, zamaszyste rzuty z broni bocznej pomagają utrzymać przynętę na haczyku, zamiast rzucać ją w poprzek jeziora.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *