Nauka nowych technik połowów słodkowodnych

Wędkowanie jest pełne niespodzianek. Na przykład pomimo moich prób ukierunkowania się na opadanie basu technikami chłodniejszej wody, czasami znajduję inne gatunki ciągnące się na końcu mojej żyłki, takie jak sandacz, a nawet sum. Podczas podróży wciąż uczę się od lokalnych wędkarzy nowych, nieoczekiwanych technik łowienia niektórych gatunków w wodach słodkich. Kilka razy powiedziano mi, jak złowić rybę, i pomyślałem: „Musisz sobie żartować. Nie wierzę w to. I wtedy to zobaczyłem.

Techniki połowów słodkowodnych, które mogą Cię zaskoczyć

Tradycyjna przynęta na szczupaka to coś dużego i krzykliwego jak wahadłówka. Jednak gdy woda jest zimna, np. wczesną wiosną, mały biały ogonek gruba jest gorącym przynętą na szczupaki, a nawet muskie. Wędkarz z Północnej Dakoty podzielił się tą informacją i od tego czasu jest to skuteczna technika w Minnesocie, Michigan, Iowa i Pensylwanii.

Podczas pierwszej wyprawy na pstrągi w Kolorado zapytałem miejscowego wędkarza o to, jak łowić pstrągi; jaki wzór muchy powinienem użyć. Zasugerował jedną markę małej inline spinner, BLACK i pomyślał, że żartuje. Przynęta ta zasłużyła na miejsce w moim pudełku z przynętami pstrągowymi i towarzyszy mi podczas każdej pstrągowej wyprawy.

A ostatnio celowałem w dziwny gatunek: łukowatopłetwy. Złapałem tylko kilka i przeczytałem, że łowi się je głównie podczas łowienia basów na przynęty typu spinnerbaity, jerkbaity lub miękkie tworzywa sztuczne pracujące w pobliżu lub w gęstej roślinności. Kilka źródeł w zachodniej Pensylwanii upierało się, że nocne gąsienice są biletem, jednak dopóki nie zobaczyłem, jak niektórzy rybacy rzucają nocne gąsienice na dno poniżej małej zapory o niskiej wodzie, jednej z najlepszych technik łowienia sumów, łuczkowatych lądowych, wątpię, czy spróbowałbym tej metody dla tego gatunku.

Zapytaj mieszkańców o wskazówki dotyczące połowów słodkowodnych

Podczas podróży nie zapomnij odwiedzić miejscowych o ich technikach łowienia. Po prostu możesz nauczyć się nowego sposobu łączenia się z rybą. I w jakimkolwiek jesteś stanie, nawet w stanie euforii; nie zapomnij mieć swojej licencji wędkarskiej.

Czy byłeś zaskoczony jakimiś nowymi technikami połowów słodkowodnych? Podziel się z nami swoim doświadczeniem.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *