Nauczyciele też są uczniami

Istnieje ciągłe poszukiwanie wiedzy na temat połowu ryb. Nikt nie zna wszystkich odpowiedzi, ponieważ pora roku, światło dzienne, temperatura itp. ciągle się zmieniają. Nawet instruktorzy wędkarstwa uczą się czegoś z każdą wędkarską przygodą, co mogą wykorzystać, aby zwiększyć pewność siebie nowicjusza.

Idealnie, najlepszą metodą jest, aby ktoś nauczył (mentor), gdzie iść, co rzucić i kiedy. Część edukacji wędkarskiej można również znaleźć w innych źródłach, które mogą pomóc nam znaleźć się w „parku piłki”. Jednym z pierwszych zasobów jest to, co robisz teraz: trochę badań w Internecie. Wypróbuj nasz nowy kanał raportów połowowych. Po prostu kliknij stan, aby rozpocząć.

Innym źródłem są lokalne sklepy z przynętami i sprzętem wędkarskim. Jednym z moich ulubionych jest Ken’s, niedaleko Rimersburga w Pensylwanii. Śledzę również Poor Richard’s na Facebooku, zanim wyruszę do dopływów Erie. Sklep z przynętami nie pokieruje cię źle. Chcą, żebyś łowił ryby i wracał. Przynęty, które przechowują na półkach, są tam nie bez powodu.

Instruktorami są także koledzy wędkarze na wodzie. Wielu wędkarzy jest, co zrozumiałe, skrytych, ale zaskakująca liczba otwarcie dzieli się informacjami, zwłaszcza jeśli masz przy sobie aparat. Kamera wskazuje, że prawdopodobnie ćwiczysz „złap i wypuść”.

Wiele razy widziałem, jak odnoszący sukcesy wędkarze robią wszystko, co w ich mocy, aby podzielić się napiwkiem lub dwoma z kimś, kto łowi z dzieckiem. Niedawno kilku wędkarzy ze stalowymi głowami zajrzało do mojego wyboru błystek, gdy wychodzili, i zasugerowało kilka rozmiarów i kolorów.

Są nawet nauczyciele wędkarstwa oferujący lekcje w zaskakujących miejscach.

W fantastycznej małej jadłodajni Daddy’s Main Street właściciel dowiedział się, że łowię ryby, i dzieli się informacjami, które pomogą nam zahaczyć o olbrzymiego pstrąga potokowego. A potem jest kolega z drużyny piłkarskiej mojego syna. Ta 7-klasistka łowi ryby w regionalnych turniejach basowych. Chce łowić ryby ze mną i moim synem i zaproponował, że podzieli się kilkoma wskazówkami z tym instruktorem wędkarstwa.

Weź i daj się zabrać na ryby. Uczyć się czegoś. Następnie podaj dalej.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *