Nasza rodzinna przygoda wędkarska w Idaho

W górach Sierra w stanie Idaho znajduje się jedno z najlepszych miast w stanie Stanley. Jest to niewielka społeczność licząca około 60 mieszkańców, która wiosną, latem i jesienią przyciąga rzesze turystów, oferując najlepsze sporty wodne, takie jak rafting, pływanie łódką, narty wodne, paddle surfing, kajaki, pływanie , a zwłaszcza wędkarstwo. Stanley ma to wszystko dla miłośników wody!

Kemping z dziećmi jest na naszej letniej liście życzeń w tym roku. Spowiedź: Nasze dzieci nigdy nie były na kempingu! Kiedy dowiedzieliśmy się o Stanleyu, wiedzieliśmy, że będzie to dla nas idealne miejsce. Oferuje wszystko, co kochamy: góry, przyrodę, wędrówki, rzeki, jeziora i wędkarstwo!

Stanley jest domem między innymi pstrąga tęczowego, siei górskiej i łososia chinook. Rzeka Salmon ma ponad 900 mil długości i wiosną przybywają do niej rybacy, aby łowić łososie. Teraz już wiesz, dlaczego nazywa się ją Rzeką Łososiową!

Spędziliśmy kilka dni biwakując w Stanley, nad jeziorem i mieliśmy okazję popływać łódką po Salmon River, popływać kajakiem i łowić ryby w wodach jeziora Stanley, latamy też na Salmon River. Aby się tam dostać, skorzystaliśmy z interaktywnej mapy Let’s Go Fishing, aby zlokalizować najlepsze miejsca do łowienia ryb w Stanley, a także sklep wędkarski i przewodnik wędkarski.

Byliśmy na biwaku na urodziny Paula, a on zawsze chciał nauczyć się latać na ryby, więc postanowiłem znaleźć przewodnika, który udzieli mu lekcji wędkarstwa.

Pozwolę Paulowi opowiedzieć o swoim doświadczeniu wędkarstwa muchowego:

Przewodnik wędkarstwa muchowego, Troy with Sawtooth Adventure Co., był bardzo kompetentny, nie tylko na temat technik i lokalizacji wędkarstwa muchowego, ale także lokalnych gatunków ryb. Płynąc w dół rzeki Salmon z przyjemnością poznaliśmy lokalną historię Stanley, różne rodzaje ryb, cykle życia owadów oraz ich wpływ na nawyki żywieniowe ryb i wiele więcej. To była zabawna, edukacyjna i relaksująca wyprawa wędkarska, którą polecam każdemu. Poza tym, jako nowicjusz w wędkarstwie muchowym, podobało mi się, że Troy poświęcił czas, aby nauczyć mnie technik i pomógł mi poprawić mój rzut przez cały dzień. Jestem teraz wędkarzem muchowym!

Po spływie rzeką wypożyczyli nam na kilka dni dmuchany kajak dla dzieciaków do łowienia na jeziorze niedaleko Stanley. Łowili tylko patyki, ale to był dla nich świetny trening i uwielbialiśmy patrzeć, jak łowią samodzielnie. Poprosili nas, abyśmy wstawali wcześnie, aby łowić ryby! Jak niesamowite jest to?

Nasz czas w Stanley był idealny na biwakowanie i wędkowanie. Uwielbialiśmy przebywać z rodziną i ponownie obcować z naturą! Uważamy, że musimy to robić częściej!

Jakie było Twoje ulubione miejsce do łowienia ryb i kontaktu z naturą? Chętnie poznamy Twoje ulubione miejsca na obóz, łódkę i wędkowanie!


Może ci się spodobać również

Vanessa i Paul Hunt

Vanessa i Paul Hunt

Vanessa i Paul Hunt to małżeństwo, które podróżuje po świecie w pełnym wymiarze godzin z czwórką dzieci, ucząc się świata. Uwielbiają żyć życiem pełnym przygód i wspólnie uczyć się wszystkiego, co mogą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *