Narodowy Tydzień Wędkarstwa i Żeglarstwa: 3F’s

Moja opona do przyczepy przebiła się, w sam raz na Narodowy Tydzień Wędkarstwa i Żeglarstwa. Pomyślałem, że kiedy nakręcę nakrętkę, odskoczy z rdzą. Byłem zszokowany, kiedy obrócił się bez wysiłku i uśmiechnąłem się. Choć nie pamiętam, żebym go używał pastą przeciwzatarciową, cieszyłem się, że mam i dużo szybciej zabrałem się do pływania łódką i łowienia ryb.

W dzisiejszych czasach świętujemy wiele dni i tygodni, a Narodowy Tydzień Wędkarstwa i Żeglarstwa znajduje się na szczycie mojej listy (Narodowy Dzień Pączka, 5 czerwca, również jest tam). Na wodzie moje myśli zamieniają się w wiatr i fale. Odprężają się o wiele bardziej niż siedzenie w domu przed telewizorem. Przebywanie na wodzie daje mi czas na zapomnienie o codziennej harówce i skupienie się na ważniejszych rzeczach, takich jak 3F.

3F? Rodzina, przyjaciele i wędkarstwo.

Ilekroć podczepiam przyczepę do ciężarówki, istnieje prawdopodobieństwo, że moja rodzina nie jest daleko w tyle. Mamy do czynienia z mroźną, śnieżną zimą w dni gorącego słońca, płaskich mórz i ryb pływających po równinach i brzegach. Jeśli mieszkasz nad wodą i posiadasz łódź, nie brakuje znajomych, więc na naszym podjeździe zawsze zaparkowane są ciężarówki i samochody. Mamy trzy sezony zabawy, które nie tylko przetrwają długą zimę.

Większość stanów oferuje również dni wolne od wędkowania. Wypadek? Nie, to zbieg okoliczności. Sprawdź je w swojej okolicy.

I to jest dokładnie to, co świętuje ten tydzień: przyjemność, jaką czerpiemy z wędkowania i pływania łódką. Jeśli mamy zły dzień, zły tydzień, cholera, nawet zły miesiąc, dzień na wodzie zmywa to wszystko. Kiedy wchodzisz na wodę po przebitej oponie przyczepy, stres po prostu znika. Mimo to pamiętaj, aby na wszelki wypadek posmarować uszy pastą przeciw zatarciom…).

Krajowe Tygodnie Wędkarstwa i Żeglarstwa rozpoczynają się w najbliższą sobotę, 6 czerwca i istnieje wiele sposobów, aby wziąć udział w tej uroczystości! A co powiesz na odwiedzenie jednego ze 100 najlepszych miejsc do łowienia ryb i łodzi w 2015 roku w tym tygodniu?


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *