Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa łodzi rybackich, które musisz wiedzieć

Na wodzie nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Jako żeglarz masz obowiązek wobec siebie, pasażerów i innych żeglarzy, aby obsługiwać swój statek w sposób odpowiedzialny i z pełnym zrozumieniem inteligentnych praktyk i wymogów bezpieczeństwa łodzi rybackich. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łodzi rybackich, które musisz znać.

1. Weź udział w kursie bezpieczeństwa dla żeglarzy

Kurs bezpieczeństwa to idealny sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego o bezpieczeństwie i wymaganiach związanych z żeglarstwem. W większości stanów można go wypełnić online. Sprawdź swój stan, aby uzyskać więcej informacji na temat programów bezpieczeństwa żeglarzy.

2. Zapakuj worek do rowu

Worek do rowu to kompaktowa, pływająca torba, która jest wyposażona w krytyczny sprzęt bezpieczeństwa łodzi, który może być potrzebny w nagłych wypadkach. Przedmioty w twoim worku pozwolą ci wezwać pomoc i przeżyć na tratwie ratunkowej. Powinien być przechowywany w bezpiecznym, dostępnym miejscu na łodzi, aby można go było szybko złapać w nagłych wypadkach.

3. Schowaj wszystkie minimalne wymagane wyposażenie bezpieczeństwa

US Coast Guard ma pewne wymagania dotyczące bezpieczeństwa łodzi rybackich, których muszą przestrzegać statki rekreacyjne. Obejmuje to przedmioty takie jak kamizelki ratunkowe, gaśnica, wizualny sygnał o niebezpieczeństwie i urządzenie wytwarzające dźwięk, ale ma również określone wymagania dotyczące silnika i oświetlenia. Dowiedz się więcej, odwiedzając witrynę USCG lub kontaktując się z agencją stanową.

4. Złóż plan Float

Plan zmiennoprzecinkowy gwarantuje, że na Twój powrót czeka niezawodna osoba. Pobierz formularz planu pływania online, a następnie wypełnij go przed wyjazdem na łódkę. Zostaw to zaufanej osobie, która powiadomi Straż Przybrzeżną lub inną agencję ratowniczą, jeśli nie wrócisz lub nie odprawisz się. Powiadom swojego posiadacza planu o wszelkich opóźnieniach i bezpiecznym przybyciu do domu, aby zamknąć plan pływania. Spośród wszystkich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łodzi rybackich, ta zapewnia, że ​​ktoś się tobą opiekuje.

5. Poznaj swoje drogi wodne

Zapoznaj się nie tylko ze znacznikami i kanałami, ale także z krajobrazem pod powierzchnią. Przestudiuj wykresy lub mapy, aby wiedzieć, gdzie unikać łach piaskowych, płytkich obszarów, a nawet zatopionych gruzu.

6. Zaplanuj dla elementów

Sprawdź pływy i pogodę, aby spakować odpowiedni sprzęt ochronny i wytyczyć trasę na cały dzień.

Dowiedz się więcej podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łodzi rybackich na naszej stronie internetowej. Jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia wędkowania, najpierw upewnij się, że masz ważną licencję wędkarską. Bycie odpowiedzialnym żeglarzem i wędkarzem sprawi, że nasze drogi wodne będą bezpieczne dla wszystkich!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *