Najważniejsze powody, dla których warto wziąć urlop na wędkowanie pod lodem

Zimą niektórzy wędkarze chcą uciec przed zimnem. Masowo podróżują do cieplejszych klimatów, aby znaleźć wodę, która pozostaje otwarta, gdzie przynęty nie podskakują. Ale jak mówi przysłowie: „każdemu swojemu”. Są też wędkarze z północy, którzy nie mogą się doczekać, aż uformuje się lód. Inni mogą udać się na północ zimą, szukając chłodniejszej pogody na wakacje wędkarskie pod lodem.

Dlaczego ktoś miałby chcieć szukać miejsc do łowienia pod lodem? Jest kilka powodów. Przede wszystkim sama możliwość stania na jeziorze to rodzaj dreszczyku emocji. Nieważne, ile razy chodzę na ryby pod lodem, wciąż jest część mnie, która od czasu do czasu myśli: „Wow, stoję NA JEZIORZE”. To jedna z najlepszych części wakacji wędkarskich pod lodem.

Innym powodem jest po prostu dostęp do ryb. W zależności od warunków lodowych i miejsc łowienia pod lodem możesz nawet udać się na ryby. Najczęściej jednak wędkarze wychodzą, ciągnąc sanie ze sprzętem i być może chatę do łowienia pod lodem, i zaczynają wiercić dziury.

Próbując określić, gdzie łowić, sprawdź, czy możesz zlokalizować mapę konturową. Ogólnie rzecz biorąc, wiele gatunków ryb będzie, jak mógłby to ująć pro Bassmaster, Kevin VanDam, „dąsać się” w głębszych kanałach i dziurach. Jeśli łowiłeś w jeziorze w cieplejszych miesiącach, zastosuj te same informacje, których nauczyłeś się z łodzi. Wywierć otwory w pobliżu krawędzi linii chwastów, stosów kamieni, spadków lub zarośli.

Dodatkowo wędkarstwo podlodowe ma aspekty społeczne. Jest to świetna okazja, aby doszlifować te wędkarskie historie z kumplem w oczekiwaniu, aż flaga wywrotu będzie dobrze, wywrotka. Na północy odbywają się również zawody wędkarstwa podlodowego, co jest doskonałą okazją do zaplanowania wakacji wędkarskich podlodowych z innymi wędkarzami. Miejsca połowów pod lodem różnią się znacznie w zależności od stanu. Niektóre parki stanowe oferują kabiny lub jurty w okresie zimowym, a nawet zapewniają pakiety wakacyjne na wędkowanie pod lodem. Niektóre stany pozwalają wędkarzom na jazdę na 4 kołach po lodzie, podczas gdy w innych może to być źle widziane. Za kilka tygodni mój przyjaciel popłynie podgrzewaną łodzią powietrzną po jeziorze Erie, aby spróbować gigantycznego sandacza sandacza i stosów żółtych okoni.

Niezależnie od miejsca, w którym łowisz pod lodem, pamiętaj o bezpieczeństwie. Choć może to być zabawne, warunki lodowe muszą być stale monitorowane. Jeśli jest to Twoja pierwsza wyprawa wędkarska pod lodem w roku, upewnij się, że Twoja licencja wędkarska jest aktualna. I uważaj na darmowe dni wędkowania pod lodem, które są oferowane przez niektóre stany. Po prostu możesz znaleźć nowe lekarstwo na „gorączkę kabinową”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *