Najlepszy strzał

Generalnie nie przepadam za niespodziankami, ale wstrząs wywołany nagłą eksplozją na powierzchni wody jest z pewnością wart ceny wstępu. W czystej wodzie czasami mamy szansę zobaczyć branie zanurzonych przynęt, ale jedynym pewnym sposobem na zobaczenie trafienia jest przynęta z powierzchni wody.

Istnieje wiele odmian przynęty powierzchniowe. Robert Montgomery w swojej książce „Dlaczego łowimy” napisał, że jest „irracjonalnie uzależniony od brania powierzchniowego” i nauczył się łowić basy wielkogębowe klasycznym „Hula Popper” na przynęty powierzchniowe. Wędkarz z Nebraski, Jared Schleifer, uwielbia swój „Skitter Pop”, podczas gdy ja nie ruszam się nigdzie bez „Spit’n Image”.

TopwaterTylko E

W niedawnym turnieju Bassmaster Elite, Huk rzeki Mississippiprzynęty topwater były intensywnie używane na obszarach rozlewiskowych z wielkim sukcesem. O tej porze roku większość zbiorników wodnych osiągnęła swoją pojemność dla roślinności wodnej. Niektóre jeziora mogą mieć rozległe łany chwastów, a praca z przynętą bez chwastów może być bardzo wydajna. Obserwuj i słuchaj, a ryby mogą ogłosić, że żerują na szczycie. I tylko dlatego, że podpływasz do miejsca na swojej łodzi i nie od razu jesteś świadkiem uderzeń w wodę, poszukaj pozostałych bąbelków jako wskaźnika niedawnej aktywności na powierzchni.

BubbleClueE

Przynęty na żaby są szczególnie skuteczne latem, ale niektórzy profesjonaliści Bassmaster lubią Ish Monroe odnosić z nimi sukcesy przez cały rok. Przynęty z miękkiego plastiku uzbrojone bez chwastów z haczykiem zatopionym w korpusie można w podobny sposób drgać w poprzek roślinności, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia, takich jak poranki i wieczory, a następnie pozwolić im wpaść do dziur lub szybko szarpać przez otwarte wody jako „przynętę na jawie”. ”

Nigdy nie przepuszczam strzału, aby osiągnąć docelowe tętno na dany dzień, doświadczając zaskakującej, wizualnej erupcji z podwodnego świata. Jeśli nie masz żadnych problemów z sercem, gorąco polecam spróbować również przynęt topwater.

Top water Bass Miękkie tworzywo sztuczne


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *