Najlepszy sprzęt do solanki

Młody człowiek miał serce i chciał łowić w najgorszy sposób. Ale przyniósł na plażę wędkę i kołowrotek do wody słodkiej i nie mógł rzucić ciężkich woblerów, które kupił w sklepie wędkarskim. Kiedy błękitna ryba zabłysnęła na brzegu pożyczyłem mu wędkę surfingową. A teraz, 20 lat później, łowi mocniej niż kiedykolwiek.

Sprzęt wędkarski, którego potrzebujesz, aby trafić do solanki

Wędki surfingowe i muchowe

Na plaży zobaczysz wiele różnych kijów do surfowania, ale większość z nich ma od 8 do 11 stóp długości. Większość uzależnionych od plaży lubi średnie akcje, które radzą sobie z linią testową o wadze co najmniej 15-20 funtów. Dopasuj je do rozmiaru woblerów, które będziesz rzucać, a przynęty o wadze 1-4 uncji stanowią większość twoich ofert.

W przypadku wędki muchowej w słonej wodzie, akcja to osobista preferencja; Wędki o średniej i bardzo szybkiej akcji, przeznaczone do żyłek o wadze 8–10, nadają się do większości zastosowań na plaży. Podczas gdy wędki muchowe o długości 9 stóp są w porządku, poważni uzależnieni od plaży preferują dłuższe wędki o długości od 10 do 10 ½ stopy.

Kołowrotki Spin and Fly

Kołowrotki spinningowe powinny pomieścić ponad 175 jardów 40-funtowej żyłki, więcej, jeśli jedziesz lżej. Nie idź lżejszy niż 20-funtowy test; wiele dużych ryb łowi się jesienią i nie chcesz być pod ostrzałem. Bardzo ważne jest posiadanie wyważonej wędki i kołowrotka. Słodki punkt znajduje się kilka cali przed palcem prowadzącym podczas chwytania kołowrotka. Jeśli twój strój nie jest zrównoważony, będziesz z nim walczył, a to oznacza, że ​​szybko się zmęczysz.

Kołowrotki muchowe słonowodne powinny być obrabiane maszynowo i anodowane z 200 jardami 20-funtowego podkładu Dacron. Średnie lub duże altany pomagają zebrać linkę, gdy ryba obraca się i biegnie w twoim kierunku, a preferowane są hamulce tarczowe. Uchwyty wiosła to plus.

Żyłki do surfowania

Plecione żyłki mono, takie jak Power Pro lub Spider Wire, zyskują na ukłonie, ponieważ zapewniają odporność na ścieranie przez piasek, muszle i skały. Plecione żyłki mono również nie są tak podatne na ciepło ani światło słoneczne, a ich cieńsza średnica oznacza, że ​​na szpuli można przechowywać więcej żyłki.

W przypadku słonowodnych linii muchowych, pływające, pośrednie, tonące i bardzo szybko tonące, wszystkie mają swoje chwile. Dopasuj żyłkę do głębokości łowionej wody. Jeśli musisz spakować dwie linki, weź linkę pływającą do pracy na powierzchni i superszybko tonącą głowicę strzelającą do głębszych otworów. Jeśli musiałeś spakować tylko jedną linkę, wybierz linkę pływającą, ponieważ możesz łowić muchę z ołowianymi oczkami lub szczypać na kilka podzielonych strzałów, aby uzyskać dodatkową głębokość.

Niektóre obszary wymagają licencji na połowy morskie, a jeśli potrzebujesz, zdobądź je tutaj.

Dopasuj sprzęt do łowiska, a spędzisz więcej czasu na łowieniu!


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *