Najlepszy czas na łowienie pstrąga ostrogłowego

Pstrąg stalowogłowy jest genetycznie taki sam jak pstrąg tęczowy. Różnica między nimi polega na tym, że Steelhead nie pozostaje tylko w strumieniach lub rzekach. Na wybrzeżu Pacyfiku migruje do i z oceanu. Zostały również zaopatrzone w Wielkie Jeziora i wracają do strumieni około… teraz!

Dzięki cierpliwości i dużej praktyce pstrąga Steelhead można złowić o każdej porze dnia. Wędkarze muchowi uważają, że najlepiej jest łowić w świetle dziennym, aby mogli zobaczyć ryby i dostosować prezentację ich dryfu. Jednak przy użyciu sprzętu spinningowego najlepszym czasem na łowienie pstrągów Steelhead są często słabe warunki oświetleniowe. Pierwsze światło rano i tuż przed zachodem słońca są często reklamowane jako najlepsze kęsy.

 

Nasze wycieczki Steelhead zwykle zaczynają się od małej wędrówki w ciemności. Biorąc to pod uwagę, pomocną wskazówką do łowienia przez Steelhead jest zabranie ze sobą dobrze działających latarek, nie tylko po przybyciu bez złamanej wędki, ale także do naładowania świecących w ciemności przynęt, które lubimy rzucać. Mój syn i ja mamy również światła, które przyczepiają się do czapki lub są wbudowane w czapkę, aby uwolnić nasze ręce.

W tym sezonie, dla dodatkowego bezpieczeństwa wędkowania, do naszego sprzętu dodaliśmy podświetlane bransoletki typu slap. Chociaż nigdy nie są zbyt daleko od siebie, mój syn i ja podłączamy te nowe miękkie światła w pozycji, w której zawsze możemy się widzieć i używamy ustawienia migania, aby cicho komunikować, że właśnie podłączyliśmy jedno, zamiast odkopywać nasze telefony lub krzyczeć o rozbijające się fale i ostrzeganie innych rybaków.

W moim lesie strumienie Steelhead mogą być bardzo zatłoczone. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami wędkarskimi Steelhead i będąc „wczesnym ptakiem”, możesz doświadczyć strumienia z mniejszą presją. Warto również zwrócić uwagę na sezony łowieckie, ponieważ „Dni Otwarcia” mogą zamiast tego wysłać wielu niedoszłych wędkarzy do lasu. Ale upewnij się, że masz aktualną licencję wędkarską z odpowiednimi naklejkami.

I jeszcze jedna wskazówka dla wędkarzy Steelhead: aby łowić steelheadów w Wielkich Jeziorach, prawdopodobnie potrzebne są dodatkowe naklejki.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *