Najlepsze wędki muchowe dla początkujących: na co zwrócić uwagę

Wprowadzenie do wędkarstwa muchowego może być onieśmielające. Istnieją różne terminy, dodatkowe węzły, a kołowrotek nie jest nawet używany do rzucania. Jednak dobre wędki muchowe dla początkujących wraz z dodatkowym sprzętem muchowym dla początkujących można znaleźć w poręcznych, paczkowanych zestawach.

Najlepszy zestaw muchowy dla początkujących zawiera prace: wędka muchowa dla początkujących, kołowrotek najlepiej już załadowany podkładem, linką muchową i tippetem (co zmniejsza liczbę węzłów do nauczenia się w tym momencie), plus kilka much i może zestaw kleszczyków do usuwania much. Wadą gotowego zestawu jest to, że możesz nie „przetestować” muchówki w opakowaniu. Może to być trudne do wykonania w pobliżu większości alejek sklepowych, ale przynajmniej możesz mieć pewność, że ciężar żyłki i wędki jest dobrze dopasowany. Kupując wszystkie niezbędne elementy razem, istnieje większa szansa na wydostanie się i wychłostanie wody.

Jeśli masz szansę przetestować muchówkę, najlepsze muchówki dla początkujących powinny „dobrze się czuć”. Powinien być „biczowaty”, zdolny do ładowania i rozładowywania jak sprężyna, ale nie powinien nadal drżeć, jeśli ma to sens. Najlepsze wędki muchowe dla początkujących są wybierane na podstawie doświadczenia i osobistych preferencji. Jeśli sklep outdoorowy pozwala przetestować sprzęt muchowy, poczuj różnice w swoich rękach między, powiedzmy, wędką 5-6 wagową a wędką 8-9 wagową. Gdy przeprosisz za zrzucenie czapki innego klienta, przetestuj różnice, zmieniając długość i marki. Docelowo wędka muchowa powinna być trudna do odłożenia.

I wreszcie, najlepsze muchówki dla początkujących to po prostu te, które będą używane. I nie musi to dotyczyć tylko pstrąga tęczowego. Wybierz wędkę muchową dla początkujących o umiarkowanej długości i wadze, aby można było łowić wiele gatunków, takich jak bluegill, bas i szczupak. W miarę zdobywania doświadczenia nauczysz się, w jakim kierunku iść z następną wędką. Pamiętaj też o liczbie sekcji muchówek. Wędka o długości 11 stóp może być świetna, ale jeśli jest jednoczęściowa i nie pasuje do Twojego hatchbacka, lepszym wyborem będzie 4-częściowa wędka muchowa.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *