Najlepsze przynęty morskie do łowienia na molo

Łowienie na molo w słonej wodzie jest popularnym sposobem na dostęp wędkarzy do ryb przybrzeżnych bez konieczności przebywania na łodzi i może być produktywne nawet wtedy, gdy silne wiatry i duże fale zatrzymują żeglarzy w porcie. Istnieją różne sposoby łowienia z mola i różne gatunki do łowienia, ale musisz upewnić się, że masz najlepsze przynęty morskie do łowienia z mola i specjalne zestawy wędkarskie do łowienia z mola w słonej wodzie.

Większość wędkarzy do łowienia na molo w słonej wodzie używa przyponów na przynętę. Są to przypony typu fishfinder lub high-lo z pewną formą naturalnej przynęty na haczyk (kałamarnica, małż, węgorz, kawałki ryby itp.). Sinkery trzymają przynętę na dnie lub w jego pobliżu, a wędki są podparte lub przywiązane do szyn pirsu lub umieszczone w bezpiecznych uchwytach.

Wielu wędkarzy preferuje jednak mobilność i bardziej osobistą aktywność podczas łowienia w słonej wodzie, decydując się na rzucanie i ściąganie przynęt wyłącznie lub w połączeniu z zestawem zanętowym. Najlepsze przynęty morskie do łowienia na molo różnią się w zależności od gatunku, pory roku i regionu, ale obejmują następujące elementy.

  • Wtyczki z twardym korpusem. W przypadku ryb żerujących na powierzchni najbardziej ekscytującą opcją jest wyskakiwanie korków. Jako przynęty powierzchniowe rzadko się zaczepiają i są mniej podatne na zaplątanie się z innymi linkami; i mogą być rzucane na duże odległości. W przeciwnym razie płytko pływające woblery (spławik/diver), które również dobrze rzucają i rzadko się zaczepiają, są dobrym wyborem na topowe drapieżniki. Rozmiary wahają się od ½ uncji do 1 ½ uncji.
  • Łyżki typu Bucktail i dżig z główką z miękkim korpusem. Ogólnie są to prawdopodobnie najlepsze przynęty morskie do łowienia z mola. Łatwo rzucają, a ich pojedyncze haczyki powodują mniej problemów z sieciowaniem i odhaczaniem. Ponieważ toną, takie przynęty są bardziej podatne na zaczepianie o skały i pale, a wiele z nich się odłamuje, ale są niedrogie, wszechstronne i bardzo skuteczne na wiele gatunków. Rozmiary zwykle wahają się od ⅜ do 1 uncji.
  • Łyżki castingowe i łyżki do dżigowania. Te zazwyczaj jasne, metalowe produkty należą z kilku powodów do najlepszych przynęt słonowodnych do łowienia z mola. Łyżki castingowe o grubym korpusie dobrze sprawdzają się przy pokonywaniu dużej ilości terenu, jak również odległości i można je holować na różnych głębokościach i prędkościach. Łyżki do dżigowania najlepiej nadają się do łowienia w pionie (potrzebujesz trochę głębokości od powierzchni do dna morskiego) i przykrywania pionowego słupa wody, ale można je zarzucać daleko i szybko pływać, na przykład gdy znajduje się odległa ławica łamiących się ryb. Rozmiary wahają się od ½ uncji do 1 ½ uncji.

Podczas wędkowania na molo ze słoną wodą zazwyczaj najlepiej jest mieć własną licencję wędkarską, ale na niektórych możesz być objęty licencją operatora molo. Oto więcej informacji i wskazówek dotyczących łowienia na molo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *