Najlepsze opcje przynęty na sumy zimowe do łowienia w niskich temperaturach

Zimowe porady wędkarskie zawsze zawierają przypomnienie o powolnym łowieniu. A najlepszym sposobem na łowienie sumów jest powolne łowienie, więc zimowe łowienie sumów może wymagać dużej cierpliwości. Ale przy zimnej wodzie, chyba że masz neoprenową piankę, przynajmniej nie musisz się martwić, że jakiś wątpliwy przyjaciel będzie próbował cię namówić na makaron.

Najlepsze opcje przynęty na sumy zimowe

Po poradę na temat zimowego łowienia sumów skontaktowałem się Keith „Sum” Suttonautor trzech książek sumowych o tym, jak łowić sumy. Podzielił się kilkoma dobrymi uwagami dotyczącymi zimowej przynęty na sumy. „W zimie koty zwabią te same przynęty, których możesz użyć w innych porach roku” – powiedział. „Ale niektóre żywe przynęty, takie jak aluzja, bonito i żaby, mogą być trudne do zdobycia, co zmusza wędkarzy do stosowania łatwiejszych przynęt, takich jak wątróbka drobiowa, strzebla i nocne pełzacze.

Największym problemem staje się wtedy, gdzie zarzucić zimową przynętę na sumy. „Zimowe łowienie sumów różni się tym, że koty zimnowodne i koty niebieskie często gromadzą się w głębokich zimowiskach, przez co czasami trudno je znaleźć”. Wędkarze polujący na te silne gatunki ryb mogą być zmuszeni w dużym stopniu polegać na głębszych obszarach, które oznaczyli i zarejestrowali podczas wszystkich wypraw wędkarskich w cieplejszych miesiącach.

Rozważając najlepszą przynętę na sumy, pamiętaj, że chociaż metabolizm jest niski, większość sumów nadal będzie jeść. Jednak „Sum” Sutton napisał, że jeśli woda spadnie poniżej 40 stopni, ukąszenie suma płaskiego całkowicie się wyłączy. Dla sumów kanałowych, sumów niebieskich i gatunków byków, lubię oferować duży, obfity, kuszący kawałek pociętej przynęty. W ciągu roku, aby złowić sumy zimą, gromadzę resztki przynęt, takie jak samogłów i klenie potokowe, w miejmy nadzieję niezauważonym kącie naszej zamrażarki. Ponadto, w zależności od przepisów stanowych dotyczących twojego akwenu, możesz być w stanie pomóc w rozpaleniu zimowego łowienia sumów.

Dopóki Twoja rejestracja łodzi jest aktualna, łowienie pod tamą może być świetnym miejscem do rzucenia przyponu z obciążeniem na zimową przynętę na sumy. Ale pamiętaj, aby podjąć wszystkie niezbędne środki ostrożności w niskich temperaturach przeciwko
możliwość hipotermii. Łowienie sumów w chłodne dni może być powolne, ale bardzo satysfakcjonujące dla tych, którzy chcą stawić czoła zimnie. Ponieważ nie musisz wykonywać częstych rzutów, twoje ręce pachnące zimową przynętą na sumy mogą pozostać ciepłe w kieszeni płaszcza, dopóki kołowrotek nie zacznie śpiewać.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *