Najlepsze miejsca do wędkowania w Utah do odwiedzenia z wędką muchową

Niektóre z najlepszych miejsc do wędkowania w Utah to zrównoważone łowiska muchowe z niebieską wstążką z przepięknymi widokami na góry i całorocznymi możliwościami wędkowania. Chociaż Utah może mieć znakomitą reputację wśród narciarzy zjazdowych i wspinaczki skałkowej, z pewnością nie powinieneś przegapić okazji do wędkowania na muchę w tym stanie Gór Skalistych. Sprawdź te pięć niesamowitych miejsc do łowienia w stanie Utah na muchówkę.

1. Zielona rzeka

Jeśli nie odwiedziłeś odcinka Zielonej Rzeki poniżej Płonącego Wąwozu, brakuje Ci jednego z najlepszych miejsc do wędkowania w Utah na muchówkę. Ta znana na całym świecie rzeka zamieszkuje ogromne populacje pstrąga tęczowego i potokowego. Możesz łowić ryby z Green River z trzech punktów dostępu (Flaming Gorge Dam, Little Hole lub Indian Crossing) lub wybrać się na wycieczkę spławikową z lokalnym przewodnikiem. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami na temat najlepszych czasów na łowienie pstrągów, aby jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie.

2. Rzeka Logana

Jeden z najlepszych strumieni pstrągowych w stanie Utah, rzeka Logan, wypływa z kanionu na północny wschód od miasta Logan. Trzy zbiorniki u ujścia Kanionu Logan są regularnie zarybione pstrągiem tęczowym, co oznacza mnóstwo letnich możliwości wędkowania dla rodzin. Inną opcją jest znalezienie dostępnego miejsca wzdłuż trzydziestu mil autostrady 89 do łowienia pstrągów potokowych i pstrągów. Koniecznie sprawdź limity i ograniczenia, które obowiązują, szczególnie w górnych odcinkach rzeki.

3. Rzeka Provo

Kolejnym z najlepszych miejsc do wędkowania w Utah z oznaczeniem z niebieską wstążką jest rzeka Provo. Provo zdobyło miejsce na liście najlepszych miejsc do łowienia na wędkę muchową ze względu na 15 mil dostępu do wędkowania, liczne lęgi owadów, widoki na górę Timpanogos i kwitnące populacje pstrąga potokowego i tęczowego. Middle i Lower Provo utrzymują stały przepływ przez cały rok, zapewniając możliwości łowienia na suchą muchę, nimfę i streamera.

4. Rzeka Fremont

Jeśli zastanawiasz się, gdzie łowić na muchę w południowym Utah, nie przegap tego miejsca do wędkowania na muchę. Ustronna lokalizacja i wydajne wody muchowe sprawiają, że rzeka Fremont jest idealnym miejscem dla początkujących. Jeden z obszarów o najmniejszej presji znajduje się zaledwie kilka mil poniżej zapory, w pobliżu zbiornika wodnego Mill Meadow.

5. Rzeka Webera

Możesz jechać zaledwie 20 minut na północny wschód od Park City, aby odwiedzić rzekę Weber, jedno ze słynnych łowisk błękitnej wstążki w północnej Utah. Podczas gdy dolne wody poniżej jeziora Rockport są znane z tego, że są głównym obszarem dzikich pstrągów potokowych, wędkarstwo muchowe w rzece Weber może również dać wędkarzom dobrą okazję do łowienia pstrągów tęczowych i nosowych.

Ponieważ masz pomocną listę pięciu wyjątkowych miejsc do wędkowania muchowego, zacznij planować przygodę do jednego z najlepszych miejsc do wędkowania w Utah. Sprawdź najnowsze przepisy dotyczące wędkarstwa muchowego i uzyskaj informacje o licencji połowowej w stanie Utah przed wyjazdem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *