Najlepsze letnie przynęty basowe: 5 ulubionych na ciepłą pogodę

Zbliżają się ciepłe i kojące dni, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby dodać do swojego pudełka najlepsze letnie przynęty basowe. Nie wiesz, które przynęty pomogą Ci zdobyć gębę w najcieplejsze dni w roku? Sprawdź pięć przynęt do połowu okoni, które sprawdziły się w braniu nawet wtedy, gdy rtęć wspina się powyżej znaku 90 stopni.

1. Plastikowe robaki

Podczas letnich upałów bas często przenosi się do chłodniejszych, zacienionych obszarów w pobliżu dna słupa wody. Właśnie dlatego robaki z miękkiego plastiku, uzbrojone w stylu teksańskim lub karolińskim, wygrywają w ciepłe dni. Przypon Texas jest generalnie lepszym wyborem podczas łowienia w płytkich miejscach z gęstą osłoną lub roślinnością, podczas gdy przypon Carolina doskonale sprawdza się w głębokich wodach jako przynęta poszukiwawcza.

2. Przyrządy ze spódnicą

Chwyć ciężką lub średnio ciężką wędkę i jig ze spódniczką, jeśli chcesz nauczyć się łowić duże letnie bassy. Spódnica jigowa to jedne z najbardziej uniwersalnych przynęt, jakie można łowić o tej porze roku. Możesz przerzucić jig w ciężką roślinność, zarzucić go w pobliżu konstrukcji, pracować wzdłuż spadków lub przeciągnąć po dnie. Większy profil jigów ze spódniczką wydaje się być przepustką, jeśli chodzi o nakłanianie ospałego basu do gryzienia podczas upałów.

3. Błystki obrotowe

Spinnerbaity to jedne z najlepszych letnich przynęt na okonie do łowienia w mętnych lub mętnych wodach ze względu na ich błysk i wibracje. Spróbuj zarzucić błystkę wzdłuż krawędzi trawy lub w pobliżu uskoków, a następnie użyj wolno toczącego się zwijacza, aby sprowadzić go z powrotem w kierunku łodzi. Te przynęty idealnie nadają się do obijania konstrukcji w słoneczne dni, kiedy bas szuka cienia zapewnianego przez kłody, gałęzie lub gęstą roślinność.

4. Korba bez warg

Woblery bezsterowe mogą być świetnymi przynętami do połowu okoni we wczesnych miesiącach letnich, kiedy łapiące się ryby mogą znajdować się na różnych głębokościach. Powodem tego jest to, że woblery bezsterowe można łowić zarówno w płytkiej, jak i głębokiej wodzie, zmieniając tylko prędkość prowadzenia. Dodaj bezwargowe woblery do swojego pudełka na sprzęt wędkarski, które przypominają żywą rybę z twoich letnich łowisk.

5. Żaby Topwater

Czy w Twoim ulubionym letnim miejscu do łowienia okoni jest dużo lilii? Jeśli tak, to wiedz, że żaby topwater to jedne z najlepszych przynęt na okonie, których możesz używać wokół lilii. W gorące letnie dni bass lubi trzymać się pod cieniem liści lilii, co oznacza, że ​​przeskakiwanie żabą z liści na liść może być całkiem skuteczne w zachęcaniu okonia do gryzienia.

Teraz, gdy znasz już pięć przynęt na okonie, które sprawdzą się podczas psich dni lata; nie zapomnij kupić lub odnowić swojej licencji wędkarskiej przez Internet, sprawdzić, czy nie nastąpiły zmiany w stanowych przepisach wędkarskich i przygotować sprzęt wędkarski!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *