Najlepsze czynniki do łowienia okoni

Bass wielkogębowy to niezwykle popularna „ryba sportowa”. Zwykle rośnie do 3-5 funtów i może przekraczać 10 funtów. Uderzy w różne przynęty i stoczy dobrą bitwę, często skacząc przy tym. Dodatkowo basy można znaleźć w każdym stanie, w różnych wodach. Jednak najlepsze jeziora do łowienia okoni wydają się mieć podobne cechy.

1. Siedlisko. Gdy szukasz najlepszych jezior do łowienia basów, każdy doświadczony wędkarz basowy powie Ci, że bas uwielbia struktury wodne. Jeśli możesz znaleźć roślinność, stosy zarośli, doki, pniaki lub skały, znalazłeś miejsce, w którym można łowić okonie.

2. Pasza. Bas wielkogębowy nie ma zębów, ale połknie każdą zdobycz, która zmieści się w tym wiadrze w ustach. Mogą to być dowolne mniejsze ryby, żaby, węże, a nawet myszy. Jednak najlepsze jeziora do łowienia okoni mają zwykle duży zapas samogłów, aluzji i/lub raków.

3. Obszary tarła. Najlepsze jeziora do łowienia okoni mają wiele dobrych siedlisk tarłowych. Bass preferuje miejsca lęgowe o małym żwirze, bez zbyt dużej ilości mułu i roślinności. Jeśli przepisy dotyczące połowu labraksów są zarządzane ostrożnie w tego typu jeziorach lub zbiornikach, nie jest potrzebne żadne dodatkowe zarybianie.

Basy są dość tolerancyjne w szerokim zakresie warunków jeziornych, takich jak zmętnienie, głębokość, temperatura i rozmiar. Bassmaster opracowuje coroczną listę najlepszych jezior do łowienia okoni, a lista ta stale się zmienia, ponieważ jeziora okresowo się zmieniają. Ale najlepsze jeziora do łowienia basów konsekwentnie dostarczają wielu tych trzech czynników w jakiejś formie. Jakie jest twoje najlepsze jezioro do łowienia okoni? A czy użyłeś już w tym roku odnowionej licencji na basy?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *