Najlepsza łódź basowa: kajak?

Kajak to niezwykle popularna jednostka wodna. Jest lekki, cichy, stabilny i zapewnia dostęp do wody, do której może nie dotrzeć wiele innych łodzi rybackich. Chociaż nie jest to jeszcze dozwolone w turniejach Bassmaster, kilku elitarnych wędkarzy, takich jak Hank Parker i Mike Iaconelli, teraz lubi używać kajaka do ścigania ukochanego basu tylko dla zabawy.

Istnieją trzy sposoby napędu kajaków

1. Wiosło. Z wiosłem na każdym końcu pojedynczego kija, wiosło kajakowe umożliwia rytmiczne uderzenia z każdej strony bez konieczności zmiany rąk, jak w przypadku wiosła kajakowego. Są to najlżejsze wersje (30-40 funtów), a przez to łatwiejsze do przenoszenia (przenoszenia). Są szybkie, ale dłuższe modele mogą być nieco kłopotliwe w skręcaniu.

2. Pedałuj. To ulepszenie pozwala używać mięśni nóg tak, jak podczas jazdy na rowerze. Dzięki temu masz wolne ręce do rzucania ulubionych przynęt basowych. Chociaż cięższe, modele te są szybsze i zazwyczaj wyposażone są w ster dla lepszej kontroli skrętu.

3. Elektryczny silnik do trolingu. Istnieją konfiguracje DIY wykorzystujące skrzynkę na mleko, 2×4 i zaciski typu C do utrzymania standardowego silnika do trolingu z jednej strony. Lub, jeśli masz środki, wersje deluxe z wbudowaną jednostką napędową umieszczoną pośrodku jednostki pływającej. Co więcej, te wersje są również najcięższe. Przy wadze około 130 funtów wielu wędkarzy basowych potrzebuje teraz małej przyczepki, aby uzyskać dostęp do wody.

Koniecznie sprawdź przepisy dotyczące łodzi rybackich w swoim stanie. Rejestracja dla różnych dróg wodnych może zależeć od takich czynników, jak długość i to, czy używany jest silnik do trolingu. Po odpowiednim naklejeniu kajak może wpłynąć na wodę, której nie widziała żadna łódź basowa, i to ciszej.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *