„Musimy uczynić pracę z końmi atrakcyjną”: organizacje łączą siły w celu zapewnienia dobrego zatrudnienia

 • W branży jeździeckiej istnieje nacisk na dobre praktyki zatrudnienia – a główne organy zarządzające mają za tym wsparcie.

  Stowarzyszenie Pracodawców Jeździeckich (EEA) połączyło siły z British Dressage (BD), British WKKW (BE), British Showjumping (BS), British Horse Society, British Equestrian, Association of British Riding Schools, Horsescotland and Haddon Training for the coroczny Tydzień Dobrego Zatrudnienia, w dniach 14-18 listopada.  Założycielka EEA, Lucy Katan, powiedziała H&H ostatecznym celem jest uczynienie z branży jeździeckiej takiej, w której dobre zatrudnienie jest gwarantowane.

  „Chcemy, aby był to standard, a branża była dobrym miejscem pracy dla ludzi”, powiedziała, dodając, że jej zdaniem fala powoli się odwraca, odchodząc od złych praktyk, które były oczywiste.

  „Widzieliśmy wiele reklam oferujących nielegalne zatrudnienie” – powiedziała. „Obecnie widzimy mniej tego, chociaż wiemy, że wciąż tam jest. Sprawy posuwają się do przodu, ale jeszcze do tego nie doszliśmy. W tym tygodniu chodzi o podnoszenie świadomości i inspirowanie pracodawców do bycia zgodnym z prawem, uczciwym i zgodnym – EEA jest po to, aby pomóc w osiągnięciu tego statusu”.

  W ciągu tygodnia dla pracodawców i pracowników zostaną udostępnione treści edukacyjne na temat tego, jak wygląda „dobre”, podejmując wyzwania i dając praktyczne rozwiązania. Nacisk zostanie położony na powiązania między pozytywnymi praktykami zatrudnienia, zwiększoną produktywnością i rentownością biznesu.

  Kluczowe tematy obejmują umowy, status zatrudnienia, rekrutację i zatrzymanie personelu, rentowność biznesową i zrównoważony rozwój.

  Helen West, dyrektor naczelna BE, powiedziała: H&H: „W BE cieszymy się, że możemy być częścią kampanii tygodnia dobrego zatrudnienia prowadzonej przez EEA. Nie można nie docenić podniesienia świadomości kluczowej roli, jaką personel pomocniczy odgrywa w sukcesie sportu i jego członków, wraz z ciągłością działania, jaką oferują swoim pracodawcom pod ich staranną opieką.

  „Jako pracodawcy wszyscy musimy przyjąć tę odpowiedzialność i upewnić się, że nie tylko zatrudniamy pracowników zgodnie z wymogami prawnymi, ale także zapewniamy, że czują się docenieni, zainspirowani i zachęceni do wyboru kariery z myślą o długowieczności”.

  H&H obszernie informował o kryzysie kadrowym, przed którym stoi przemysł jeździecki, oraz o tym, jakie działania można podjąć, aby przyciągnąć i zatrzymać dobrych pracowników.

  Dyrektor generalny BD Jason Brautigam powiedział H&H że zapewnienie pozytywnego doświadczenia zawodowego jest „niezbędne, jeśli mamy przyciągnąć jak najwięcej osób do pracy w sektorze koni”.

  „Dobre praktyki zatrudnienia, poparte wysokiej jakości szkoleniami, edukacją i rozwojem, są również niezbędne do zatrzymania najlepszych pracowników, którzy mają odpowiednie umiejętności, wiedzę i doświadczenie” – powiedział.

  „BD niedawno uruchomiło ścieżki edukacyjne oparte na praktykach zawodowych zarówno w zarządzaniu końmi, jak iw biznesie, z kwalifikacjami wartości dodanej i doświadczeniem w miejscu pracy. Firma BD jest zaangażowana we wspieranie pracodawców poprzez zapewnianie praktyk zawodowych w ramach programu, aby osiągnąć standardy najlepszych praktyk zawarte w kodeksie dobrego zatrudnienia EOG.

  „Nadal ściśle współpracujemy z EOG i innymi partnerami branżowymi, aby promować środowiska pracy w ujeżdżeniu, które oferują te same wysokie standardy, które sami chcemy osiągnąć jako pracodawcy”.

  Dyrektor naczelny BS, Iain Graham, zgodził się, że dobre praktyki zatrudnienia pomagają zachęcać i zatrzymywać najlepszych ludzi.

  „To stajenni, kierownicy stoczni i wszystkie role, których potrzebuje nasza branża” – powiedział H&H. „Prawdopodobnie zauważyliśmy spadek liczby osób z Europy [since Brexit]więc jeszcze ważniejsze jest, abyśmy trzymali się dobrych ludzi, których mamy.

  „Jako organ zarządzający ważne jest, abyśmy wspierali takie inicjatywy, które podnoszą świadomość złych praktyk w naszej branży”.

  Tydzień zakończy się corocznym „Podaruj pracownikom dzień pizzy”, 18 listopada, kiedy to wszyscy pracodawcy będą zachęcani do świętowania swoich pracowników.

  Prezes EEA Tullis Matson powiedział: „Obowiązkiem każdego jest zapewnienie, że praktyki zatrudnienia w branży jeździeckiej spełniają wymogi prawne, a także stosują się do najlepszych praktyk. Razem musimy sprawić, by praca z końmi była atrakcyjną karierą, a co za tym idzie, stworzyć zrównoważoną siłę roboczą”.

  Może Cię również zainteresować:

  „Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać do wspólnej pizzy?!”

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *