Mój plan żeglarski na 2013 rok

Zakładając, że Majowie się mylą i że nasz świat trwa po 20 grudniaczMam wszystkie noworoczne postanowienia żeglarskie. W tym roku trzymam krótką, wąską listę, aby upewnić się, że wszystko jest gotowe.

1. Sprawdź obszary poza moim obszarem lokalnym. Interesujące jest dla mnie oglądanie tego samego obszaru w różnych porach roku iw różnych warunkach, ale prawdę mówiąc, moje pływanie staje się niechlujne. Wiem, w jakich rejonach płynie brud, wiem, jak prąd przepływa przez bary i gdzie gromadzi się woda, i rzadko patrzę na GPS lub głębokościomierz. W tym roku chcę ponownie wyostrzyć moją nawigację i umiejętności żeglarskie, przewożąc moją łódź na przyczepie w nowy obszar. Jestem naprawdę podekscytowany studiowaniem map, znajdowaniem nowych ramp i portów oraz poznawaniem zmian pływów.

2. Spędzać więcej czasu na żeglarstwie z rodziną i przyjaciółmi. Przy aktywnych dzieciakach w szkole średniej i zwiększonych wymaganiach w pracy, w 2012 roku nie wypłynęliśmy na wodę zgodnie z planem. Zawsze coś stawało na przeszkodzie. Niepowodzenie w planowaniu, zaplanuj porażkę, głosi przysłowie, i zamierzamy zrestrukturyzować nasze harmonogramy. Wybraliśmy 1 kwietniaul datę powitalną dla naszej sezonowej próby morskiej, a my zabierzemy ją stamtąd. Każdy ma weekend na zaproszenie przyjaciół, co prowadzi mnie do następnego punktu.

3. Wprowadź jedną nową osobę do pływania łódką. Nasze dzieci są w punkcie, w którym nadszedł czas, aby zaczęły prowadzić łódź. Zabranie ze sobą przyjaciół, którzy nie spędzają dużo czasu na wodzie, będzie zabawne i mam nadzieję, że te doświadczenia rozpalą ogień i stworzą nowych żeglarzy.

4. Naucz się żeglować. Zawsze chciałem nauczyć się żeglować, a to jest ten rok. Chcę zobaczyć ocean z innej perspektywy i zawsze zazdrościłem wolności, jaką daje żeglowanie. W niektóre dni wiatr wieje mocno, w inne mniej, ale to jest rok spełniania marzeń.

5. Badaj środowisko. Spędzam dużo czasu ucząc się interakcji ryb z przynętą, prądem, wiatrem i pogodą, ale nie tyle z pływaniem łódką. Wiem, że nadchodzący przypływ w połączeniu z wiatrem na morzu podnosi ujścia portu, ale chcę bardziej polegać na swoich umiejętnościach, a nie na maszynach. Zobaczę, czy potrafię przewidzieć pogodę dokładniej niż meteorolog. To nie będzie trudne do zrobienia, prawda?


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *