Mój nowy kumpel, węzeł Palomar

Zawsze byłem ulepszonym facetem z węzłem klinczowym. Wiesz, 5-7 skrętów, przeprowadź linię przez pętlę przy haczyku, a następnie przez tę pętlę, którą właśnie utworzyłeś, i załóż ją. Wiązałem go milion razy i mam do niego wielkie zaufanie. Ale kilka zimnych, ciemnych poranków z niechętnymi do współpracy palcami próbującymi wielokrotnie zawiązać zestawy do drop shota tym węzłem w końcu zmusiło mnie do zbadania innych opcji.

Jestem starym psem, więc nauka sztuczek nie jest łatwa, głównie z powodu braku cierpliwości. Ale jeśli potrafisz zawiązać buty, ty też możesz zawiązać węzeł Palomar. Długa podwójna pętla przechodząca przez ucho haczyka. Jeden luźny węzeł z tą pętlą, a następnie upuść haczyk lub przynętę przez tę pętlę „zawieszki” i pociągnij. Długą pozostałą linkę można odciąć lub użyć do zamocowania ciężarka do zestawu do drop shota.

Początkowy test, po raz pierwszy wiążący ten węzeł, okazał się obejmować mocny 3,5-kilogramowy bas małogębowy i kilka rockowych połączeń. Agresywnie łowiąc na dnie, w końcu złamałem żyłkę, ale nie wcześniej niż kilka razy wyciągałem zablokowany jig.

Teraz ufam nie tylko węzłowi, ale także mojej umiejętności szybkiego zawiązania go w wietrznej, deszczowej, kołyszącej się łodzi lub w warunkach niedźwiedzia na brzegu. (O tym innym razem.) To świetne narzędzie szczególnie dla każdego, kto łowi na plecionki zestawami typu drop shot lub ciężkimi jigami. Nie mogę się doczekać, aby nauczyć tego moje dzieci.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *