Miejsce docelowe wędkowania zimą

Oto zdjęcie, jak wygląda jedno z moich wielu miejsc do wędkowania o tej porze roku. To nie jest ładny widok, zwłaszcza że to słona woda. Gdyby ktoś się zastanawiał, słona woda zamarza w temperaturze 28 stopni, a przy przepływach o grubości stopy istnieje prawdopodobieństwo, że temperatura wody była stale niższa. Ryby wędrowne odpłynęły kilka miesięcy temu i nie wrócą przez kilka miesięcy, więc łatwo się domyślić, dlaczego moje myśli zwróciły się w stronę podróży. Jak tylko się zdecyduję, spadam stąd!

Pierwszym celem, który przychodzi mi na myśl, są Florida Keys. Myślę o słońcu, delikatnej bryzie, palmach i eleganckich płaskich łódkach. Keys to idealne miejsce do znalezienia kości, pozwoleń i tarponów na równinach Oceanside oraz karmazynów, snooków i leżących tarponów w backcountry. Myślę, że wezwanie do Sandy Moret w Islamoradzie jest w porządku: w pobliżu Flamingo było całkiem niezłe łowienie snooków i trochę zezwoleń na mieszkania.

Inną opcją jest Alabama. Mój przyjaciel Andy Whitcomb powiedział mi, że wybiera się na ryby do niektórych jezior, które są częścią Alabama Bass Trail. W marcowych turniejach są turnieje, więc może pójdę w jego ślady i ruszę w dół. Pogoda będzie znacznie lepsza niż -6 stopni Fahrenheita, które panują tutaj.

Kalifornia to kolejna opcja, szczególnie w rejonie Redding w Kalifornii i na pstrągi. Rozmawiałem z Mikiem Michałkiem w Fly Shop a rzeka Lower Sacramento to woda ściekowa, co czyni ją doskonałym łowiskiem całorocznym. Temperatura wody jest stała i wynosi 55 stopni, co jest idealne dla pstrągów. „Niektórzy wędkarze łowiący poniżej Anderson mają więcej tęcz, podczas gdy ci, którzy łowią w Redding, łowią mniej ryb, ale większe ryby. Jak ryby powyżej 20 roku życia. Lower Sacramento to bardzo dobry wybór na styczniowe i lutowe wakacje wędkarskie. A Steelhead można znaleźć poniżej Andersona. W ciągu ostatnich kilku tygodni słyszeliśmy więcej niż kilka dobrych raportów. Steelhead przyjeżdżają codziennie.

Im dłużej patrzę na śnieg, tym szybciej chcę jechać. Czas to rozgryźć i ruszyć w trasę! Jeśli chcesz zaplanować wycieczkę, spójrz na mapę miejsc do łowienia i łowienia, aby znaleźć nowe miejsca do łowienia i łowienia.


Stefania Vatalaro

Stefania Vatalaro

Stephanie Vatalaro jest wiceprezesem ds. komunikacji w Recreational Boating & Fishing Foundation i jej kampaniach Take Me Fishing i Vamos A Pescar, gdzie pracuje nad rekrutacją nowych osób do rekreacyjnego wędkowania i pływania łódką oraz zwiększaniem świadomości na temat ochrony środowiska wodnego. Stephanie dorastała w Florida Keys jako córka przewodnika wędkarskiego. Poza pracą można ją spotkać wędkującą i pływającą łódką z rodziną na rzece Potomac w północnej części Wirginii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *