Mało znane najlepsze czasy na łowienie ryb

Mój tata jest ekspertem od drzew. Na pytanie: „Kiedy jest najlepszy czas na przycinanie młodych drzew”, słyszałem, jak odpowiada: „Zawsze, gdy masz w ręku nożyce do strzyżenia”.

To samo optymistyczne podejście „idź po nich” można zastosować do łowienia ryb. Nie złapiesz ryby, jeśli nie masz linki w wodzie. Ogólnie rzecz biorąc, poranki i wieczory wydają się być najlepszą porą na łowienie ryb. W południe może wystąpić okres bezczynności, szczególnie podczas upałów późnego lata. Jednak z pewnością nie oznacza to, że powinieneś odłożyć wędkę i zdrzemnąć się.

Ryby są oportunistyczne i zawsze szukają łatwego posiłku. Nawet jeśli nie masz ochoty na branie, niewielka zmiana pogody może przywrócić żerowanie ryb.

Na przykład:

Wiatr: Kiedy gorące letnie jezioro zmienia się z płaskiego w trochę wzburzone, przygotuj się. Ta aktywność fal, być może spowodowana dodatkowym doładowaniem tlenu, może być jak zmiana znaku bufetu z „zamknięty” na „otwarty”.

Chmury: Jednym z powodów, dla których poranki i wieczory są tak wspaniałymi porami do łowienia ryb, jest mniejsza intensywność światła. Zachmurzenie może stworzyć rodzaj fałszywego wczesnego wieczoru lub opóźnić poranny wschód słońca. Te okresy mogą ochłodzić wodę i zwrócić (lub zatrzymać) uwagę ryb na powierzchni, co pozwoli na dłuższą akcję przynęty powierzchniowej.

Deszcz: Odpływ z deszczu i związana z nim zachmurzenie może również chłodzić wodę. Tylko stopień lub dwa mogą mieć znaczenie. Pewien lokalny wędkarz muskie twierdzi, że „najlepszy czas na łowienie ryb to deszcz lub tuż po nim”. Dopóki nie będzie błyskawicy, będę rzucać.

 

Aktualny: Zmiany pływowe mogą odgrywać ogromną rolę nie tylko w lokalizacji ryb, ale także w ich nastroju. Zbiorniki mogą również okresowo uwalniać spiętrzoną wodę. Ten nagły napływ prądu wody budzi wszystko w systemie.

Najlepszy czas dla wędkarza na wędkowanie może nie być najlepszym czasem na zjedzenie ryb. Niewielka zmiana pogody, taka jak krótki popołudniowy prysznic, może wywołać wspaniały czas na wędkowanie. Dodatkowo może zmniejszyć presję wędkarską, wysyłając wielu rybaków do pomieszczeń. Jeśli jednak pojawia się błyskawica, bez względu na to, jak duże branie, lepiej łowić kolejny dzień. Dowiedz się więcej o tym, kiedy bezpiecznie łowić ryby i upewnij się, że masz licencję wędkarską przed wyjściem na wodę.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *