Łóżko do tarła

W krótkim czasie rzeki, jeziora i stawy nagrzeją się na tyle, aby wywołać coroczny sezon tarła ryb. Zobaczymy, jak okoń i panfish wchodzą na płyciznę i tworzą rude ogonami. Po pewnym czasie mamusia rybka strzeże jej czerwonego przed porywaczami jaj, a krąg życia zaczyna się od nowa. Dorosłe ryby będą widoczne, będą głodne i agresywne. Jeśli w tym czasie przynęta wejdzie w ich strefę, może wyskoczyć z ochrony… a może po prostu chcą łatwego posiłku.

Czy powinieneś w ogóle zrobić ten obsadę? Cóż, to zależy od tego, co robić dzisiaj i co robić na jutro. Ten problem jest gorący jak tłuszcz rybny.

Zwolennicy twierdzą, że teraz można rzucać. „Dostrzegłem je, dostałem je”, brzmi rymowanka, a ich wiadra z rybami wypełniają się po brzegi. Dzień łatwych do złowienia ryb rekompensuje dni niskiego połowu, jest to część koncepcji uczciwego pościgu.

Przeciwnicy mówią absolutnie nie ma mowy. Zabranie ryby z redd może oznaczać utratę tego rocznika ryb. Inna ryba, taka jak karp lub przyssawka, mogłaby się wślizgnąć i łatwo odkurzyć wszystkie jaja. Złapanie jednej ryby oznacza, że ​​setki nowych ryb nie wyklują się, a zatem nie wypełnią zlewni. A nawet jeśli złowiona ryba zostanie wypuszczona, nadal jest czas, kiedy jest niespokojna… i drapieżniki mogą posprzątać jaja.

Pokusa łowienia łatwych ryb, zwłaszcza jeśli łowienie było trudne, jest naturalna. Tak jak doceniamy słoneczny dzień, który następuje po deszczowym, tak łatwe do łapania dni nadrabiają te trudne. Ale moje dwa centy warte jest powstrzymanie się od tej obsady. Niech ryby pozostaną na swoich czerwonych, dopóki wszystkie jaja się nie wylęgną. Na krótką metę na grillu może być kilka ryb, ale na dłuższą będzie więcej ryb do złowienia. Będą też większe.

Jak myślisz, jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Zdjęcie: Departament Ryb i Dzikiej Przyrody w Waszyngtonie


Może ci się spodobać również

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte wnosi do RBFF rozległe międzynarodowe doświadczenie w marketingu, komunikacji i public relations. Pochodzi z Brazylii i biegle posługuje się portugalskim, hiszpańskim i angielskim, Bruna ma 13-letnie doświadczenie w komunikacji, a odpowiednie umiejętności zarządzania projektami rozwinięte w Ameryce Łacińskiej, Europie i Ameryce Północnej.
Bruna nadzoruje teraz strategie public relations i mediów społecznościowych, a także rozwój treści dla kanałów mediów społecznościowych RBFF i jest to Take Me Fishing™ | Kampanie marki Vamos a Pescar™.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *