Łowienie z łuku

Źródło zdjęcia bowhunting360.com

28 września jest Narodowy Dzień Łowiectwa i Wędkowania. Wędkarstwo ma pewne podobieństwa z polowaniem. Oba wymagają skradania się, zwiadu i dobrego celowania.

Łowienie z łuku to rodzaj łowienia, który nadal wymaga licencji połowowej, ale jest bardzo podobny do polowania. Jednak łowienie z łuku służy wyłącznie do połowu „surowych” ryb, a nie ryb „sportowych”. Definicje różnią się w zależności od stanu, więc Sprawdź swój przepisy państwowe ostrożnie. W Oklahomie „szorstki” obejmuje gar, ale w Pensylwanii gar jest chroniony. Jedną rybą, co do której wszyscy zgadzają się, że może być gatunkiem docelowym wszędzie, jest karp pospolity.

„Sprowadzone” do Stanów Zjednoczonych w XIX wieku karpie są obecnie dobrze zadomowione w prawie każdym zbiorniku wodnym. W rzeczywistości stanowią obecnie główną biomasę ryb w wielu systemach. Chociaż karpie są silnymi bojownikami, są znane z mętnego wzrostu wody, obniżając w ten sposób jakość wody dla wielu rodzimych gatunków.

Karpie rosną do ogromnych rozmiarów, często 30 funtów lub więcej, i często tarzają się wśród płytkiej roślinności, czasami żerując na powierzchni, co czyni je dobrym celem. Ale to wciąż nie jest łatwe. Ze względu na załamanie światła w wodzie oglądana ryba znajduje się poniżej miejsca, w którym wydaje się, że celuje nisko.

Zamiast pręta i haka, łuk jest wyposażony w specjalistyczny grot strzały. Zwijanie odbywa się za pomocą kołowrotka z zamkniętą twarzą, nawiniętego na ciężką plecionkę. Choć z pewnością odejście od tradycyjnego wędkowania, jest na tyle zabawne, że nawet wędkarz Bassmaster Elite Kevina VanDama niedawno zdobyty podczas wyprawy na łowienie z łuku.

Podobnie jak w przypadku każdej ryby, którą planujesz złowić i zjeść, pamiętaj o szybkiej i humanitarnej wysyłce. Karpie są cenionym daniem stołowym w wielu częściach świata. Przygotowanie może być trudne ze względu na wiele kości. Jedną z metod jest nacinanie filetów co cal, a następnie smażenie w temperaturze ponad 400 stopni, aby rozpuścić kości.

Na Wystawa dzikiej przyrody w Oklahomie (zdjęcie powyżej), dzieci otrzymały ważne wskazówki dotyczące łowienia z łuku. Dowiedzieli się, jak obchodzić się z wodą i jakie środki ostrożności należy zachować, aby wycelować w zanurzone ryby.

Tima Ortona z Przewaga Whitetailsprzykuł moją (i jego syna) uwagę, gdy przypomniał sobie wielkiego karpia, którego używał do łowienia z łuku w rzece Allegheny. „Ta łódź była słodka. Relingi przednie, światła. Musiałem go sprzedać, gdy działalność na farmie jeleni zaczęła zajmować zbyt dużo czasu”.

– Czy możemy dostać inną łódź, tato? zapytał jego syn.

(Pauza)

„Idź porozmawiać z matką”.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *