Łowienie ryb z dziećmi: sześć kroków do sukcesu

Jedyną przyjemniejszą rzeczą niż złapanie tony ryb jest pomaganie młodzieńcowi w zrobieniu tego samego. Ale choć łowienie ryb z dziećmi to świetna zabawa, większość młodych wędkarzy szybko się nudzi i traci zainteresowanie wędkowaniem, jeśli nic nie złowisz.

Na szczęście możesz zwiększyć swoje szanse na złapanie ryb i rozbudzenie miłości do wędkowania na całe życie, wykonując sześć kroków:

1. Zacznij od właściwej postawy. Podczas gdy wielu dorosłych wędkarzy bardzo poważnie podchodzi do wędkowania, ważne jest, aby łowienie w towarzystwie dzieci było przyjemne. Problemy i wyzwania są gwarantowane, ale jeśli będziesz pozytywnie nastawiony i spróbujesz jak najlepiej wykorzystać swój czas na wodzie, złapiesz więcej ryb i będziesz się świetnie bawić.

2. Używaj odpowiedniego sprzętu dla młodych wędkarzy. Nie ma sensu pozwalać młodym ludziom na używanie sprzętu, z którym nie potrafią sobie poradzić, więc odłóż swoją dwumetrową kombinację zarzucania i zdecyduj się na 5-metrowy zestaw spinningowy lub spinningowy. W ten sposób dzieci spędzą mniej czasu na rozwiązywaniu problemów technicznych, a więcej na linii w wodzie. W przypadku szczególnie młodych wędkarzy rozważ ustawienie ich z kijem z trzciny, aby jeszcze bardziej uprościć sprawę.

3. Wybierz świetną lokalizację. Jeśli wolisz nie spędzać dnia na rozplątywaniu linki z drzew i wyciąganiu złapanych przynęt, spróbuj znaleźć szeroko otwarte miejsce, z którego Ty i dzieci możecie łowić. Molo i doki to świetne opcje, ponieważ zwykle mają otwarte tory rzutowe we wszystkich kierunkach.

4. Celuj w odpowiednie gatunki. Zapomnij o ostrożnych dzikich pstrągach i bassach wielkogębowych podczas łowienia z początkującymi wędkarzami. Zamiast tego skup się na panfish lub sumach, które zazwyczaj wymagają mniej finezji do złowienia. Na większości żyznych wód, od małych stawów hodowlanych po ogromne zbiorniki, populacje tego rodzaju ryb będą zdrowe, co zwiększy Twoje szanse na złapanie kilku ryb.

5. Użyj produktywnej przynęty. Łowiąc z nowicjuszami, nie tylko będziesz chciał używać przynęt niż przynęt, ale również będziesz chciał użyć najbardziej wydajnej możliwej przynęty. Czerwone wigglery, świerszcze i kulki z ciasta są często bardzo skuteczne w łowieniu panfish, podczas gdy plastry hot dogów i krewetki są często jednymi z najbardziej produktywnych przynęt na sumy na wielu obszarach.

6. Zapewnij stworzeniom niezbędne wygody, aby utrzymać wysokie morale. Możesz zechcieć znosić wysokie temperatury i spieczone podniebienie, ale dzieci na ogół zapomną o łowieniu ryb, gdy poczują się niekomfortowo. Dlatego upewnij się, że masz ze sobą przekąski i napoje, aby były szczęśliwe.

Pełny artykuł: dzieci-pierwsza-wycieczka-na-wędkowanie/

Treść dostarczona przez


Może ci się spodobać również

--Jon Sutton

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *