Łowienie pstrągów Runda 2

P: Co może być lepszego niż Dzień Otwarty Pstrąga?

A: Nie Dzień Otwarcia Pstrąga.

Dzień otwarcia Trout w Pensylwanii wydawał się ogromnym sukcesem. Była duża frekwencja. Pojazdy były upchane we wszystkich możliwych miejscach w pobliżu zarybionych strumieni, a na brzegach roiło się od zapalonych wędkarzy. Widziałem wiele dzieci łowiących ryby i wielu podłużnic przeznaczonych na patelnię.

Ale niektórzy wędkarze postanowili pominąć tę coroczną, zatłoczoną imprezę.

„Och, nigdy nie łowię w dniu otwarcia”, powiedział mi jeden z uśmiechniętych wędkarzy muchowych kilka dni później. I nie musiałam pytać dlaczego. Mieliśmy strumień dla siebie, dużo miejsca do parkowania i kolejną rundę pstrągów z zapasów.

Znaczna część pstrągowców łowi tylko w pierwszy weekend. Jednak kilka strumieni otrzymuje drugie, a nawet trzecie pończochy. Stosując się do opublikowanych harmonogramów zarybiania, można mieć jeszcze większy dzień połowów, przy stosunkowo mniejszej presji połowowej.

Tłum po Dniu Otwarcia wydaje się być bardziej wędkarzem muchowym i coraz bardziej ze szkoły myślenia „złów i wypuść”. Powracające tęcze uczą się dwa razy zastanawiać nad tym, co pojawia się przed ich nosami. Któregoś dnia wychowaliśmy grupę pstrągów. Te ryby hodowane w wylęgarniach wyrastają z łatwowiernych na przebiegłych przeciwników, których szuka wielu wędkarzy. Zwiększona cierpliwość, skradanie się, lżejsza linka, mniejsze haczyki lub muchy mogą być częścią rozwiązania tego rosnącego wyzwania.

Niedaleko mojego domu znajduje się wybieg, na którym hodowane są co najmniej cztery duże złote pstrągi tęczowe lub „palominos”. Jednak widzieli wszystkie sztuczki i odrzucili wszystko, co zaoferowaliśmy mi i mojemu synowi. Dotychczas. Nie mogę się doczekać, aby wyjść i spróbować ponownie.

A czy nie o to w rybołówstwie chodzi?


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *