Łowienie pod lodem 101

Zimowe miesiące dla niektórych oznaczają szukanie czegoś do zrobienia, pozostając w cieple w pomieszczeniu, ale dla wędkarzy podlodowych nadszedł czas. Nadszedł czas, abyś spróbował łowić pod lodem.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące sprzętu do wędkowania pod lodem, którego naprawdę potrzebujesz i czego nie będziesz potrzebować, oraz kilka innych wskazówek dotyczących wędkarstwa pod lodem, które pomogą ci stać się nową pasją na świeżym powietrzu.

Na początek quad lub skuter śnieżny mogą się przydać, aby pomóc Ci wjechać na lód, ale niekoniecznie ich potrzebujesz. Wiele jezior ma publiczny dostęp, który umożliwia zaparkowanie samochodu, wejście na jezioro i rozpoczęcie wędkowania.

Oczywiście musisz zrobić dziurę w lodzie. Dłuta do lodu są zalecane, aby sprawdzić, czy lód jest bezpieczny (co najmniej 4 cale) przed wyruszeniem w drogę, a także mogą być używane do dłutowania otworów wędkarskich. Świdry ręczne i świdry elektryczne to inne elementy sprzętu do łowienia pod lodem, które warto rozważyć, ponieważ przyspieszają ten proces.

Jako doświadczony wędkarz podlodowy zalecam wiercenie wielu otworów, ponieważ ryby zazwyczaj nie opuszczają obszaru jeziora, aby przepłynąć i znaleźć przynętę. Twoim zadaniem jest znalezienie ryb i podanie im przynęty bezpośrednio. Spróbuj użyć podwodnych kamer lub lamp błyskowych, które możesz wrzucić do otworu i natychmiast zobaczyć, czy ryby są tam do namierzenia, ale nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu, aby znaleźć ryby. Zwiad metodą prób i błędów jest skuteczny i często bardziej satysfakcjonujący.

Ludzie w lokalnych sklepach z przynętami mogą być jednym z najlepszych źródeł wskazówek dotyczących wędkowania pod lodem i wskazówek dotyczących znajdowania ryb, ponieważ często otrzymują bieżące raporty z dnia na dzień na temat okolicznych jezior. Dowiedz się, jakie ryby żyją w jeziorze i jakie są ich zwyczajowe zachowania. Czy są zorientowane na dno, zawieszone w słupie wody, czy też trzymają się mocno w zaroślach?

Sklepy z przynętami mogą również przygotować dokładnie to, czego potrzebujesz, aby zacząć łowić – licencję wędkarską, niedrogą wędkę i kołowrotek wyposażone w żyłkę, wskaźnik brań wskazujący, kiedy bierzesz, oraz jig zakończony żywą lub plastikowa przynęta, aby zwrócić uwagę ryb. Sprzęt do łowienia pod lodem jest mniejszy i tańszy niż sprzęt do łowienia na wodach otwartych i zwykle można go nosić w dłoni lub w wiadrze, które można przewrócić i używać jako siedziska.

Kolejną wskazówką dotyczącą łowienia pod lodem, którą zawsze powtarzam początkującym, jest to, aby nie siedzieć zbyt długo w jednym miejscu! Wywierć kilka otworów i połów je. Poruszaj się często, aż znajdziesz ryby, które biorą, i dostosuj swoją technikę w oparciu o wyniki. Jeśli kilka pierwszych brań pojawi się, gdy upuszczasz przynętę na dno, być może łowisz zawieszoną rybę i musisz celować w tę część słupa wody. Następnie przećwicz, jak podać rybom przynętę, która sprawi, że będą chciały ją zjeść. Spuszczanie przynęty w dół i jigowanie przynęty to popularne techniki.

Zachowanie ryb często zmienia się w zależności od warunków panujących nad i pod lodem. To wyzwanie jest powodem, dla którego wędkarze podlodowi zwykle nie mają problemu z utrzymaniem ciepła – często się ruszają, a czasem nawet pocą. Więc nie daj się nabrać na myślenie, że ciepło może być tylko w pomieszczeniu. Wyjdź na zewnątrz i spróbuj łowić pod lodem!

Wpis na blogu napisany przez Kelly Gotch z Zespół lodowy USA.


Może ci się spodobać również

Stefania Vatalaro

Stefania Vatalaro

Stephanie Vatalaro jest wiceprezesem ds. komunikacji w Recreational Boating & Fishing Foundation i jej kampaniach Take Me Fishing i Vamos A Pescar, gdzie pracuje nad rekrutacją nowych osób do rekreacyjnego wędkowania i pływania łódką oraz zwiększaniem świadomości na temat ochrony środowiska wodnego. Stephanie dorastała w Florida Keys jako córka przewodnika wędkarskiego. Poza pracą można ją spotkać wędkującą i pływającą łódką z rodziną na rzece Potomac w północnej części Wirginii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *