Lokalne źródła informacji o połowach

„90% całej wiedzy wędkarskiej to wiedza lokalna”. – Zauważony wędkarz muchowy, Lefty Kreh, ze 1001 porad wędkarskich autorstwa Lamara Underwooda

Wiadomo, że sklepy z przynętami lub sprzętem wędkarskim są doskonałym źródłem informacji o połowach, ale inne firmy również mogą dostarczać wielu informacji. W mojej szyi jest rzadkim właścicielem lub pracownikiem lokalnej firmy, który nie jeździ na ryby i pływa łódką. Patronować zakładowi w „Po prostu się zataczaj” kapelusz (lub taki) i zapytaj o to, że zamontowała rybę nad ladą delikatesową. Możesz usłyszeć kilka opowieści o rybach, ale mogą być pewne szczegóły, które pomogą ci podczas następnej wycieczki.

Oto kilka przykładów tego, gdzie i jakie informacje zdobyłem z lokalnych źródeł:

  1. Sklep spożywczy. Właściciel zna rzekę i ma wspólne lokalizacje potencjalnych zagrożeń żeglarskich i miejsc na muskie.

  2. Skład drewna. Pracownik udzielił wskazówek dotyczących połowów sandacza, lokalizacji wodowania łodzi i aktualizacji dotyczących wyścigów tratw rzecznych.

  3. Restauracja. Odkrycie tego miejsca doprowadziło nie tylko do pysznej kanapki z krewetkami biednego chłopca, ale właściciel twierdzi, że może mnie włożyć na 30” pstrąga potokowego.

  4. Bank. Mąż kasjera wiąże muchy i ma cały sprzęt, jeśli potrzebuję zapasów, instrukcji lub skompletowanych much.

  5. Trenerzy. Od kilku trenerów mojego syna nauczyłem się nowych strumieni pstrągowych, technik i kolorów przynęt.

Odkryłem, że większość wędkarzy, którzy chwilowo pracują w firmie, jest hojna w dzieleniu się informacjami, chociaż, co zrozumiałe, zachowuje pewne tajne przynęty i lokalizacje. Jednak nie zaszkodzi również wymianie wiedzy, jeśli dowiedzą się, że zabierasz swoje dzieci i ćwiczą łapanie i wypuszczanie.

Czy dowiedziałeś się czegoś o wędkowaniu i pływaniu łódką z jakichś niezwykłych miejsc? Pamiętaj, że możesz również sprawdzić miejsca do łowienia ryb i łodzi za pomocą naszej interaktywnej mapy.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *