Łódź na każdą kieszeń

Nie brakuje łodzi, które kosztują tyle — jeśli nie więcej — niż przeciętny amerykański dom. Niektóre z nich to statki z listą życzeń, które ostatecznie posiada niewielu z nas. Ale są łodzie na każdą kieszeń. A niektóre zapewniają rozwiązania dla tych z nas, którzy szukają pierwszej łodzi lub takiej, która uwolni nasz budżet na zakup dodatkowego sprzętu. Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie łodzi, a także informacje o producentach, którzy się w nich specjalizują.

Znalezienie kadłuba, który będzie pasował do twojego doświadczenia wędkarskiego, jest ważne. Zmodyfikowane lub głębokie kadłuby typu V idealnie nadają się do przecinania kotletów, podczas gdy płaskodenne łodzie robocze lub jonowe ślizgają się po powierzchni. Łodzie bez wykładzin są lżejsze, co oznacza, że ​​do ich przemieszczania potrzebne są mniejsze silniki zaburtowe. Łodzie, które wymagają prostych przyczep piętrowych, również zapewniają dużą wartość, niosąc niższy koszt niż te, które wymagają kombinacji rolek/koi, systemów hamulcowych lub podwójnych opon.

Skiff

Zakup używanej łodzi jest również opcją. Na rynku jest zwykle ogromna liczba świetnych opcji. Pora roku odgrywa znaczącą rolę w wynegocjowanej cenie, a jesień to doskonały czas na poszukiwanie używanej łodzi (wielu właścicieli zainteresowanych sprzedażą swoich łodzi lubi sprzedawać je od września do listopada, aby nie musiały zimować lub je utrzymywać). Nowi właściciele mogą znaleźć wspaniałe wartości i jest to sytuacja korzystna dla obu stron.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym innowacyjne firmy produkujące łodzie stworzyły świetne łodzie dla początkujących. Na przykład firma Eastern Boats wykorzystała zmodyfikowany kadłub w kształcie litery V i dodała projekt płytkiego zanurzenia. Zwiększyli wolną burtę, stworzyli kompozytową wyściółkę wewnętrzną i zaokrąglili podbródek. Ich łodzie oferują płynną jazdę, radzą sobie z dobrymi morzami i mają dostęp do chudej wody.

Para skiffów

Maritime Skiffs to kolejna opcja, która zawiera wypełnioną pianką siatkę z włókna szklanego, która zwiększa sztywność kadłuba. Sztywność zmniejsza uderzenia związane z trudnymi warunkami, a ponieważ skiffy nie mają wkładki, ich całkowita waga jest zmniejszona. Dzięki temu mogą być napędzane silnikami zaburtowymi o mniejszej mocy.

Łodzie Stur-Dee mają długość od krótkiej do średniej i wahają się od 10 do 16 stóp. Ich kadłuby mają piankę do unoszenia się na wodzie w swoich wkładkach i ręcznie układane kadłuby z włókna szklanego. Detale wykończenia z mahoniu i drewna tekowego ozdabiają łódź bez zwiększania kosztów.

Carolina Skiff to łodzie płaskodenne, które mają szerokie belki i nie mają wkładek. To łodzie robocze z włókna szklanego, które mogą pływać na czterech calach wody. A ponieważ są tak proste, napędzane są silnikami zaburtowymi o niskiej mocy.

Tak więc naprawdę istnieje łódź na każdą kieszeń. A jeśli weźmie się pod uwagę frajdę, jaką zapewniają swoim właścicielom i załodze, są warte każdego grosza.


Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *