Lista sprzętu do wędkowania pod lodem

Im więcej łowimy pod lodem, tym więcej sprzętu zbieramy. To jedna z zabawnych części wędkarstwa lub jakiegokolwiek sportu. Ale wszyscy musimy gdzieś zacząć, więc oto lista sprzętu, który wystarczy dla początkującego do średnio zaawansowanego wędkarza podlodowego. Niebo jest zawsze granicą, ale zacznijmy.

Narzędzia handlu

Sprzęt wędkarski Dwie techniki najlepiej sprawdzają się w znajdowaniu ryb: Pierwsza to założenie serii tip-upów z żywą przynętą. Im więcej ustawisz, tym bardziej zwiększysz swoją szansę na połów ryb. Ustaw je w różnych miejscach, z różnymi przynętami lub na różnych głębokościach, aby dopasować je do wybranego gatunku i łowiska. Czekając na powieszenie flagi, możesz użyć wędki do jigowania, aby szukać w różnych obszarach. W ciepły dzień możesz dużo się poruszać, a w chłodny dzień możesz jigować w zaciszu chałupy lub w pełni dmuchanej szanty. Oto sprzęt do spakowania:

 • Wywrotki, ze smarowaniem szpuli, liniami, liniami i płynnymi ruchami roboczymi.

 • Wędka, kołowrotek i żyłka jigowa

 • Pudełko na przynęty z dżigami, przynętami i łyżeczkami do dżigowania. Obciążniki, krętliki, cążki do strzyżenia żyłek, wybijaki haczyków i szczypce to dobry początek. Możesz zapomnieć o spakowaniu środka odstraszającego owady…

 • Wiaderko minnow z żywą przynętą

 • Mapy lub wykresy przedstawiające profil Twojego stawu lub jeziora

 • Licencja, zasady i przepisy

Stworzenie komfortu

Jak poruszać się po lodzie Dobra zabawa podczas łowienia pod lodem wynika z usunięcia frustracji związanych z tym sportem. Para korków, ciepła, wygodna odzież, jedzenie i picie to dobry początek. Inne opcje to:

 • Dom rybny, chata lub wiadro do siedzenia. Stanie przez cały dzień nie jest zabawne, a jeśli jeździsz na łyżwach, użyj pary Super Tacks.

 • Elektronika: wykrywacze ryb lub głębokości z nowymi lub naładowanymi bateriami oraz zaktualizowane mapy lub mapy wskazują drogę do ryb.

 • Ice Augur: Jeśli masz ręcznie zakręcany, po prostu przynieś wałek przedłużający, osłonę ostrza, zapasowe ostrze i pamiętaj, aby zjeść swoje Wheaties. Jeśli masz maszynę zasilaną, weź ze sobą świeży gaz, olej i naładowaną baterię.

 • Nie zapomnij o skimmerze do lodu, to małe rzeczy w życiu robią różnicę.

 • Na posiłek, który jest trudny do pokonania, wyjmij piec na propan z patelnią do smażenia ryb na lodzie. Zapakuj to wszystko w sanki i gotowe!


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *