Lionfish: szalenie wyglądająca ryba morska

Jeśli zdarzy ci się natknąć się na szalenie wyglądającą rybę morską w czerwone lub brązowe paski, która ma 18 jadowitych kolców i wydaje się, że pływała prosto z filmu dokumentalnego National Geographic, prawdopodobnie pierwszym odruchem będzie płynięcie w przeciwnym kierunku… aż dowiesz się więcej o tym gatunku ryb słonowodnych i jak możesz pomóc urzędnikom zajmującym się dziką przyrodą w kontrolowaniu liczby populacji.

Inwazja Lionfish

Pochodząca z raf i skalistych szczelin Indo-Pacyfiku, skrzydlica (czasami określana jako indyk, smocza ryba lub skorpion) przedostała się do ciepłych wód wybrzeża Atlantyku w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ skrzydlica nie pochodzi z wód Stanów Zjednoczonych i nie ma znanych naturalnych drapieżników, wędkarze zdecydowanie zachęcają do łapania i usuwania skrzydlic.

Żądło Lionfish to nie żart

Łapanie i usuwanie skrzydlic pomoże zachować nasze rodzime gatunki i siedliska morskie. Chociaż wędkarze muszą być świadomi, że obchodzenie się z tymi osobliwymi rybami słonowodnymi należy wykonywać z dużą ostrożnością ze względu na jadowite kolce, które znajdują się wzdłuż przedniej części płetwy grzbietowej i na płetwach brzusznych. Dodatkowe jadowite kolce znajdują się wzdłuż przedniej krawędzi płetwy odbytowej, która znajduje się na dnie ryby w pobliżu ogona.

Najlepszy sprzęt do wędkowania w słonej wodzie do łapania tej bestii

Gatunek ten jest najskuteczniej łowiony podczas łowiectwa podwodnego, ale czasami można go łowić na haczyk i linkę. Na haczyku i żyłce spróbuj użyć dwuhakowego przyponu do łowienia z dna z żywymi krewetkami na konwencjonalnym wędce o wadze 20 funtów. Po złapaniu najlepiej jest użyć nożyc do odcięcia kolców, gdy włócznia lub haczyk są jeszcze w rybie.

lionfish-łowienie podwodne

Jak zgłosić obserwację

Jeśli wędkarz nie czuje się komfortowo z usuwaniem skrzydlic z wody, obserwacje powinny być nadal zgłaszane i są pomocne dla badaczy, którzy zbierają dane na temat tego gatunku ryb morskich. The USGS oraz RAFA utrzymywali dwie największe i najbardziej szczegółowe bazy danych obserwacji. FWC oferuje również Strażnicy rafy program, który został zainicjowany, aby pomóc w czyszczeniu skrzydlic z wybranych raf na Florydzie jako zespół lub indywidualnie.

lionfish-sushi-fwc

Lionfish jest nadal dobry w jedzeniu

Wiele osób nie wie, że spożywanie tej ryby morskiej jest legalne. Miąższ skrzydlice nie jest trujący ani jadowity (tylko kolce) i przez większość osób, które go próbują, uważany jest za doskonałej jakości. Lionfish można zastąpić w przepisach na inne nietłuste ryby i można je smażyć, smażyć, piec, gotować na parze, gotować, a nawet podawać jako sushi.

Większość skrzydlic łowi się na ryby podwodne, ale czasami można je złowić na haczyk i linkę. Jeśli chcesz spróbować szczęścia w łowieniu szalenie wyglądającej pstra na haczyk i linkę, upewnij się, że wcześniej kupiłeś przez Internet licencję na wędkarstwo rekreacyjne.

Kredyty fotograficzne: Floryda Fish and Wildlife Conservation Commission


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *