Linia muchowa do węzła nośnego: kroki Albright Knot

Jeśli szukasz mocnej linki muchowej do węzła, węzeł Albright jest jednym z najlepszych węzłów, których możesz użyć podczas łowienia na muchę. Ten węzeł wędkarski jest idealny do łączenia dwóch żyłek z różnych materiałów lub o różnych średnicach.

Zanim nauczysz się wiązać węzeł Albright, aby użyć go jako linki muchowej do węzła podkładowego, pomocne może być zrozumienie, czym jest podkład muchowy. Podkład jest pierwszą częścią linki Dacron, którą przymocujesz do kołowrotka muchowego za pomocą podkładu z linki muchowej do węzła. Po przymocowaniu podkładu do kołowrotka, użyjesz linki podkładowej do nawiązania węzła, takiego jak węzeł Albright.

Kroki do wiązania węzła Albright

Opracowany przez legendarnego przewodnika po tarponach z Florida Keys, Jimmy’ego Albrighta, węzeł Albright ma wiele zastosowań w wędkarstwie muchowym w słonej wodzie. Być może najczęstsze zastosowanie tego węzła; jednak jest to, aby dołączyć linkę muchową do podkładu.

Wykonaj te sześć prostych kroków, aby zawiązać linkę muchową na podkładce za pomocą węzła Albright.

  1. Odwiń linkę muchową ze szpuli, na której się znalazła. Zacznij od uformowania pętli w linii muchowej lewym kciukiem i palcem wskazującym. Od prawej włóż około 10 cali podkładu przez pętlę linki muchowej. Przeciągnij koniec etykiety podkładu w dół przez pętlę.
  2. Trzymaj pętlę razem, jednocześnie przenosząc koniec tagu z powrotem na pętlę.
  3. Wykonaj dziesięć do dwunastu owinięć od lewej do prawej, owijając wszystkie trzy pasma i uważając, aby ułożyć chusty ładnie obok siebie. Wysuń koniec tagu z pętli w tym samym kierunku, w którym wszedł.
  4. Powoli pociągnij pętlę, aby ją zacisnąć, przesuwając chusty w kierunku końca pętli. Mocniej zaciśnij pętlę, pociągając zarówno linkę stojącą (twój linkę muchową), jak i koniec metki (twój podkład), upewniając się, że owijki nie wychodzą poza koniec pętli.
  5. Po przesunięciu zwojów do końca, pociągnij za mały koniec przywieszki, aby utrzymać zwoje na miejscu. Pociągnij małą stojącą część, a następnie ponownie pociągnij za małą końcówkę, aby całkowicie dokręcić.
  6. (Opcjonalnie) Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć ten węzeł, zamiast przycinania końcówki metki, można utworzyć trzyobrotowy półzaczep i dokręcić go, ciągnąc w kierunku pętli.
  7. Przetestuj linkę muchową do węzła podkładowego, a następnie przytnij końcówkę metki.

Potrzebujesz odświeżyć pamięć, jak przymocować podkładkę muchową do trzpienia swojego kołowrotka? Jeśli tak, możesz obejrzeć krótki film o tym, jak zawiązać podkład z linki muchowej z węzłem na szpuli, znanym jako węzeł Arbor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *