Licencje na wędkowanie Wiek, o których powinieneś wiedzieć

Chociaż każdy stan ma inne przepisy dotyczące licencji i zwolnień z połowów rekreacyjnych, istnieją pewne korzyści związane z wiekiem, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład, jeśli chcesz łowić ryby ze swoim 75-letnim dziadkiem, czy jest szansa, że ​​nie potrzebuje on licencji? A może chcesz zabrać swoją 6-letnią siostrzenicę na ryby, ale nie jesteś pewien, czy musisz kupić dla niej licencję? Skontaktuj się z agencją stanową, aby dowiedzieć się, jaki jest wymagany wiek licencji połowowej w Twoim stanie, a gdy już to zrobisz, nie zapomnij zapytać o takie przywileje związane z licencją wędkarską.


1. Wiele stanów oferuje obniżone opłaty licencyjne (lub rezygnację z niektórych wymagań licencyjnych), jeśli jesteś seniorem w określonym wieku. Twoja agencja stanowa może ci powiedzieć, jaki jest limit wieku licencji połowowej w miejscu twojego zamieszkania. Pamiętaj tylko, że w celu ustalenia, czy spełniasz zniżkę lub zrzeczenie się limitu wiekowego licencji wędkarskiej, będziesz musiał przedstawić swoje prawo jazdy lub stanowy dowód tożsamości, aby udowodnić miejsce zamieszkania i zweryfikować swój wiek.

2. Jeśli jesteś rodzicem, dowiedz się, czy w Twoim stanie dostępna jest dożywotnia licencja wędkarska i rozważ zakup dożywotnich licencji dla swoich dzieci. Dożywotnie licencje są nie tylko świetnym sposobem, aby pomóc naszej młodzieży zaangażować się w wędkarstwo rekreacyjne na dłuższą metę, ale koszt dożywotniej licencji jest również niższy niż to, co wydasz na skumulowane roczne licencje, zezwolenia i opłaty.

3. W wielu stanach dzieci poniżej określonego wieku nie potrzebują licencji wędkarskiej, aby łowić ryby. Pamiętaj, że w każdym stanie w określonych porach roku są również darmowe dni wędkarstwa rekreacyjnego, z których mogą skorzystać dzieci, rodzice i wszyscy inni.

4. Chociaż nie jest to konkretnie związane z przywilejami związanymi z wiekiem licencji połowowej, warto zauważyć, że kilka stanów zapewnia weteranom i czynnym członkom wojskowym zniżki na opłaty za licencje połowowe. Jest to jeden ze sposobów nagradzania tych wyjątkowych sportowców za czas, który spędzili służąc naszemu krajowi i za ich zaangażowanie w ochronę przyrody.

5. Niektóre stany oferują 5-letnie licencje rezydenta jako dodatek do rocznych licencji rezydenta, jeśli jesteś w wieku uprawniającym do zakupu licencji wędkarskiej. Większość pięcioletnich licencji zapewnia oszczędności kosztów w stosunku do odnawiania corocznej licencji połowowej.

Pamiętaj, że większość przywilejów lub zwolnień z tytułu wiekowej licencji połowowej ma zastosowanie tylko wtedy, gdy spełniasz wymagania dotyczące licencji połowowej na pobyt w stanie. Możesz kupić stanową licencję wędkarską online i znaleźć wymagany wiek do zakupu licencji wędkarskiej, odwiedzając strony stanowe.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *