Letnia zabawa w Parku Narodowym Yellowstone

Być może było to spowodowane dużą liczbą gejzerów rozsianych po całym parku lub obfitością dzikiej przyrody, ale od momentu powstania w 1872 roku Park Narodowy Yellowstone przyciąga wędkarzy z całego świata. I nie bez powodu; istnieje ponad setki mil jednych z najlepszych dzikich rzek pstrągowych w kraju. Dodaj do tego ponad 200 strumieni i 45 jezior, a otrzymasz wędkarską Valhallę, miejsce, w którym wędkarze o różnych umiejętnościach z pewnością będą mogli znaleźć współpracującą rybę. Jest powód, dla którego Yogi i Boo Boo pokochali to miejsce.

W Parku Narodowym Yellowstone znajdziesz pstrągi, pstrągi i więcej pstrągów. Wędkarze często znajdują potoki, brązy, tęcze i rzezimieszki, ale znajdą też hybrydowe łuki (mieszanka rzezimieszka i tęczy). Ku konsternacji niektórych rybaków pstrągów jeziorowych jest pod dostatkiem. Wielu kojarzy upadek rzezimieszka w wyniku drapieżnego i agresywnego pstrąga jeziorowego. Różnorodność jest przyprawą życia, na niektórych obszarach występują także białe ryby i lipień arktyczny.

Wiele rzek znalazło się na liście życzeń każdego wędkarza. O rzekach Gallatin, Madison, Firehole i Upper Yellowstone pisano od dziesięcioleci. Istnieje wiele innych rzek, które zawierają wiele ryb, takich jak Gibbon, Bechler, Gardner i rzeka Lamar. A jeśli wędkarstwo w jeziorze jest bardziej atrakcyjne niż poruszająca się woda, uderz w Yellowstone, Heart lub Shoshone Lake. Przypony kroplowe to świetne kombinacje podczas łowienia w płynącej wodzie. Wypróbuj stymulator lub wzór lejącego się w powietrzu lejka i wyśledź Brassie lub Copper John z tyłu. Dopasowanie włazu jest ważne podczas łowienia w jeziorach, a jeśli nie znasz dokładnego błędu, który odpada z pracy, spójrz na naturalny, a następnie naśladuj go zgodnie z jego rozmiarem, kolorem i sylwetką.

Po spędzeniu czasu na dobrze znanych wodach istnieje wiele możliwości eksploracji bardziej odległych odcinków. W parku znajduje się 3468 mil kwadratowych, co oznacza, że ​​nawet podczas intensywnych połowów będziesz w stanie znaleźć dużo miejsca dla siebie. Myślę, że ciężko byłoby mi łowić w całej tej wodzie przez całe życie.

Park Narodowy Yellowstone jest otwarty od soboty w okolicach Dnia Pamięci do pierwszej niedzieli listopada. Państwowa licencja połowowa nie jest konieczna, ale zezwolenie na połów w parku jest wymagane, jeśli Twoja grupa ma 16 lat lub więcej. Kosztują 18 dolarów za trzy dni, 25 dolarów za tydzień lub 40 dolarów za sezon. Istnieją specjalne przepisy, których należy przestrzegać, a szczegółowe informacje są dostępne w National Park Service.

Jest kilka różnych opcje zakwaterowania w Yellowstone, gdzie kemping jest popularny. Zarządza grupą Xanterra Parks and Resorts wynajem hoteli/domków/domków. Rodzinne wakacje w tym roku mogą obejmować coś więcej niż tylko patrzenie na gejzer. Jeśli pojedziesz do Yellowstone, prawdopodobnie złapiesz kilka ryb.

Źródło zdjęcia: National Park Service


Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *