Lekarstwa na gorączkę kabinową

Naprawdę mieszkam w domku z bali w górach Kolorado. Oto scena, w której obudziłem się dziś rano. Jasne, śnieg jest ładny, zwłaszcza w okresie świątecznym (kiedy w maju postawimy stopę, to naprawdę nie jest już tak schludnie), a my potrzebujemy wilgoci. Im bielsza jest tu zima, tym lepsze będą połowy następnego lata.

Ale jeśli lubisz łowić ryby tak samo jak ja, zima może być uciążliwa. Bardzo dobrze znam pojęcie „gorączki kabinowej”. Dzięki Bogu mam wpisy na blogu i historie do napisania. W przeciwnym razie mógłbym pisać w kółko: „cała praca i brak zabawy czynią z Kirka tępego chłopca”… i w kółko.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby zwalczyć gorączkę kabinową.

Na początek możesz zbudować niestandardowe wiadro do łowienia pod lodem. Co więcej, kiedy skończysz, możesz zabrać go nad jezioro lub staw i łowić pod lodem.

Nie oglądam wielu programów telewizyjnych, ale jest wiele programów wędkarskich, na które możesz trafić podczas surfowania po kanałach.

Jeszcze lepiej, przeczytaj książkę wędkarską. Wędkarstwo ma wielką tradycję literacką. Częściej czytam poradniki latem, kiedy mogę z łatwością zastosować przeczytane rady. Zima jest dla tomów bardziej literackich. A świetne teksty wędkarskie są ponadczasowe. Dobra opowieść Ernesta Hemingwaya czy Zane’a Graya nadal intryguje i inspiruje, tak jak kilkadziesiąt lat temu.

Zima to także doskonały czas na pielęgnację. Szczególnie lubię czyścić kołowrotki zimą. Znajdź miejsce do pracy, połóż trochę plastiku lub gazety, rozłóż rolki i wyczyść je. Szmata i woda z kranu to zwykle wszystko, czego potrzebujesz, aby usunąć piasek i brud.

Oczywiście jest też wiązanie much i budowanie przynęt. Zwykle wystarcza mi tuzin much na każdy centymetr śniegu, który spadnie podczas burzy. Ale skupiam się na kilku wzorach, które potrafię dobrze rozkręcić.

Jeśli tej zimy będzie padać wystarczająco dużo śniegu, być może będę miał załadowaną skrzynkę na muchy, czyste kołowrotki i naładowanego energią ducha, zanim to wszystko roztopi się za kilka miesięcy. Ale nadal nie mogę się doczekać, kiedy to nastąpi.


Może ci się spodobać również

Kirka Deetera

Kirka Deetera

Kirk Deeter jest redaktorem naczelnym Field & Stream i jest współautorem The Little Red Book of Fly Fishing wraz z nieżyjącym już Charliem Meyersem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *