Łatwe do przestrzegania wskazówki dotyczące bezpieczeństwa łowienia skał

Wiem, co myślisz: „dlaczego ktoś miałby chcieć złapać kamień?” Cóż, muszę przyznać, że nagłe, solidne połączenie nieruchomej siły po niezliczonych rzutach nicości z pewnością przyspiesza bicie serca. Ale to nie jest rodzaj łowienia skał, o którym tutaj mówię. Zajmuję się bezpieczeństwem wędkowania podczas rzucania ze skał lub wokół nich.

Być może najlepsza wskazówka dotycząca bezpieczeństwa łowienia w skałach obejmuje świadomość przyczepności lub jej braku. Odsłonięte skały na brzegu lub w jego pobliżu są kuszącymi platformami do lepszego rzutu lub na większe odległości. Jednak te skały są często mokre, zaokrąglone i pokryte glonami, co czyni je śliskimi. Jest to ewidentnie tak godna troski w moim lesie, że mały uniwersytet w zachodniej Pensylwanii nosi nawet ostrzegawczą nazwę: Slippery Rock.

Buty do łowienia w skałach są wybierane ze względu na przyczepność, co jest ważne, ponieważ jedno poślizgnięcie może wrzucić do napoju i szybko zakończyć wyprawę wędkarską. W rzeczywistości kamizelka ratunkowa do połowu skał byłaby mądra, zwłaszcza jeśli łowisz sam. Na rynku dostępnych jest wiele odpowiednich butów cross-over do wędrówek / brodzenia / wspinaczki skałkowej, ale zwykle zadowalam się przerobionymi starymi tenisówkami. Jeśli osiąganie celów rzutowych wiąże się z brodzeniem po śliskich skałach w chłodnych strumieniach, dostępne są również różne rodzaje podeszw do brodzenia. Jednak podczas odnawiania licencji wędkarskiej należy sprawdzić przepisy dotyczące podeszew filcowych, ponieważ toczy się debata na temat możliwego przenoszenia inwazyjnych mikroskopijnych organizmów z jednego źródła wody do drugiego.

Skały różnią się znacznie w zależności od lokalizacji, wody i warunków pogodowych. Stosunkowo „nowa” skała, jak stwardniała lawa na Hawajach, jest ostra i niszczy cienkie podeszwy. Skały, po których łatwo było skakać podczas ostatniej wyprawy nad rzekę, przy przelotnym prysznicu mogą stać się groźne. Nawet idealnie suchy, płaski łupek może być tłusty. Małe, ostrożne kroki muszą być uwzględnione na liście wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łowienia w skałach.

Niezbędne są też polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko pomagają zobaczyć ryby w wodzie, ale kiedy ta wielka, stara skała ugryzie, ale hak uwalnia się i trafia z powrotem w twoją twarz, oczy mają pewną ochronę dla bezpieczeństwa łowienia skał. Sprawdź więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędkowania i spędź oszczędny i zdrowy czas z rodziną.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *