Łapanie żółtego okonia na lodzie

Żółty okoń występuje głównie na północy i wschodzie, ale ze zarybieniem można go złowić daleko na południe, aż do Kansas lub Missouri. Trafią w różne przynęty i przynęty. Łowiłem je na minnows i nightcrawlery pod bobber, rzucając małe błystki obrotowe, a nawet na muchówkę, ale głównie podczas łowienia innych gatunków. Gdy woda staje się wystarczająco zimna, aby bezpiecznie stanąć na niej, wielu wędkarzy zaczyna myśleć o łowieniu żółtych okoni.

Żółte okonie nie są duże, a większość wylądowała w zakresie około 8-11 cali i mniej niż funt. Termin pieszczotliwy „jumbo” jest zarezerwowany dla każdego z tych gatunków powyżej tego rozmiaru. W marcu ubiegłego roku w Cascade Lake w Idaho, 12-letnia Tia Wiese, ustanowił nowy rekord świata w łowieniu pod lodem waży prawie 3 funty i mierzy 15,5 cala. Zrozumiałe, że nie podzieli się swoją przynętą, z wyjątkiem powiedzenia, że ​​była to „naturalna przynęta na tajnym zestawie”.

Podzielę się jednak kilkoma wskazówkami.

Najpierw zaplanuj częste przemieszczanie się, wiercenie wielu dziur. Ryby te wędrują często po dużych, płytkich mieszkaniach. Zlokalizowanie ich może trochę potrwać, ale kiedy to zrobisz, prawdopodobnie będzie ich dużo. Jeśli uda ci się trafić ten pierwszy, ta aktywność może rozpalić całą szkołę.

Oprócz standardowych jigów do łowienia pod lodem, powszechną przynętą jest mała lub średnia ciężka wahadłówka. Jedną z technik jest upuszczenie łyżki na dno i „zatrzaśnięcie” nią kilka razy, aby wymieszać osad. Ta aktywność w zimnym, cichym, ciemnym jeziorze przyciąga uwagę nie tylko żółtego okonia, ale także sandacza. Następnie trzymaj łyżkę nieruchomo przez kilka sekund, po czym potrząsaj nią nieco powyżej zamieszania.

W wielu jeziorach, gdy znalazłem żółtego okonia, znalazłem szczupaka. Jeśli złapiesz wystarczającą ilość ryb w jednym miejscu, inne stworzenia również będą badać.

A może nawet jestem jednym z nich.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *