Kurs główny uratowany po wkroczeniu sekretarza obrony

 • Tor wyścigowy Larkhill został uratowany po interwencji sekretarza obrony Bena Wallace’a.

  H&H poinformował w zeszłym miesiącu, że kurs zostanie zamknięty po tym sezonie, chyba że MON ponownie rozważy decyzję o zakończeniu dzierżawy (aktualności, 20 października).  Larkhill jest kluczowym miejscem w brytyjskim kalendarzu punkt-punkt, a jego znaczenie wykracza daleko poza wskazywanie. Jego powiązania rozciągają się na szerszy przemysł wyścigowy, jeździecki i rasowy, a także na społeczności lokalne i wiejskie. W związku z tym wiadomość o niepewnej przyszłości Larkhill spotkała się z głębokim niepokojem.

  Ale w weekend rozeszła się wiadomość, że Rt Hon Mr Wallace wkroczył.

  Źródło podało: „Uwagę sekretarza obrony zwrócił artykuł w mediach. Do tego czasu nie był świadomy tej krótkowzrocznej decyzji. Polecił urzędnikom odnowić dzierżawę ze skutkiem natychmiastowym”.

  Powiedział Andrew Ritchie, przewodniczący komisji toru wyścigowego Larkhill: „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni sekretarzowi stanu za jego interwencję w uratowanie toru wyścigowego Larkhill poprzez polecenie odnowienia nowej dzierżawy ze skutkiem natychmiastowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wspaniałego wyniku dla społeczności lokalnych, wyścigowych i wojskowych.”

  Dyrektor naczelny Point-to-Point Authority Peter Wright powiedział: H&H jest „zachwycony słysząc, że Larkhill nie jest już zagrożony”.

  „Dziękuję wojsku za nieustające wsparcie dla tego wspaniałego miejsca” – powiedział. „Bez tego nasz sport miałby problemy”.

  Polly Portwin, dyrektorka kampanii łowieckiej Countryside Alliance, dodała: „To niewiarygodnie obiecująca wiadomość i dziękujemy sekretarzowi obrony za docenienie ważnego miejsca, jakie tor wyścigowy Larkhill ma w sercach wielu ludzi na wsi i jego wartości dla sportu z punktu do punktu.

  „Od wielu lat wyścigi jednoczą lokalne rodziny wojskowe i społeczność wiejską. Długie wyścigi mogą trwać w Larkhill.

  Miejsce w Wiltshire jest również domem dla brytyjskich zawodów WKKW, a także wielu niezrzeszonych i wojskowych sportów konnych.

  Oświadczenie na stronie Larkhill Eventing na Facebooku z 6 listopada mówiło, że „mamy nadzieję”, że ten rozwój zaowocuje odnowioną licencją dla Larkhill Eventing „aby zabrać nas poza 2023 rok”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *